אירוע הצדעה באו"ם לחדשנות התעשייתית הישראלית

מאת אבישג אשר       פורסם: 7.6.2018
אירוע לציון 70 שנה לחדשנות התעשייה הישראלית נערך במטה האו"ם בניו יורק בהשתתפות למעלה מ-500 דיפלומטים וראשי הקהילה היהודית בצפון אמריקה. באירוע השתתפו אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה, דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, ד"ר דניאל גולד, ראש מפא"ת במשרד הביטחון ומפתח כיפת ברזל, רן מידן, מנכ"ל נטפים וכן דיפלומטים וראשי הקהילה היהודית בצפון אמריקה. במשלחת הישראלי, השתתפו גם ד"ר עמי אפלבאום, המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות, אוהד כהן, ראש מינהל סחר חוץ ואדיב ברוך, יו"ר מכון היצוא. 

אירוע ההצדעה לחדשנות הישראלית נועד לחשוף את מדינות הארגון וראשיו לתרומתה של ישראל לאנושות ולחברה בתחום החדשנות בתעשייה. משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות הנספחות הכלכלית של המשרד בניו יורק, מכון היצוא והמשלחת הקבועה של ישראל לאו"ם, הפיקו את האירוע, בהנחייתה של מורן אטיאס, שכלל הרצאות של רן מידן, שהציג את המאמץ של החברה לצמצם את הרעב העולמי על ידי אספקת מים נקיים לשתייה ולחקלאות, וכן של דני גולד, שהציג את החדשנות הישראלית בתחומי תעשיית הביטחון, הסייבר וההייטק.
רן מידן אמר: "נטפים הינה סיפור הצלחה ישראלי, המהווה דוגמה לטכנולוגיה ישראלית המשנה את העולם באמצעות פתרון בעיות המזון והמים. השתתפותה של החברה באירוע זה, היא עדות לחדשנות המתמדת של החברה, המפתחת ללא הרף פתרונות טכנולוגיים יצירתיים בכדי לסייע לעולם לגדל מזון רב יותר בפחות משאבים. החדשנות הזו, החלה מהמצאת הטפטפות לפני למעלה מ-50 שנה ונמשכת עד היום בהובלת תחום החקלאות הדיגיטלית. לאחרונה, השקנו את מערכת ה-NetBeat שפותחה בסיוע חברת mPrest, מפתחת מערכת השליטה והבקרה של כיפת ברזל. NetBeat הינה המערכת הדיגיטלית המתקדמת בעולם לניהול ההשקיה והדישון המאפשרת לחקלאים למקסם את כמות הגידולים".
 
בתצוגה שליוותה את האירוע השתתפו חברות בתעשיות האנרגיה -  כרומגן, סולאראדג' ואורמת, תעשיות החקלאות והמים - נטפים ו-IDE, הזרע,AFIMILK  ו- ,SCR תעשיות הבריאות - טבע ו-ReWalk ותעשיות ההייטק והסייבר - צ'ק פוינט ו-HP ישראל.

אלי כהן אמר באירוע: "לאורך שנות קיומה הגיעה מדינת ישראל להישגים ייחודיים ולמצוינות יוצאת דופן. ההכרה בחשיבות המחקר, הפיתוח, החדשנות ובעיקר ההון האנושי, הפכו את ישראל למעיין נובע של יצירתיות וחדשנות ולחממה טכנולוגית המהווה השראה לעולם כולו. אנו פועלים לשתף את מדינות העולם בחדשנות לטובת האנושות כולה. הצלחתה של ישראל איננה נמדדת במספרים בלבד, אלא ביכולתה לתרום לעולם באמצעות החדשנות וההמצאות הישראליות. אנו נרגשים לציין גם מעל במה מרכזית זו את 70 שנות קיומה של ישראל".

דני דנון הוסיף:  "אנו גאים לארח את חברות הטכנולוגיה הישראליות באו"ם. הטכנולוגיות הללו, הצליחו לשנות את פניה של החברה העולמית ולהוות גשר בין ישראל למדינות רבות בעולם. ישראל היא מעצמת חדשנות בעלת מקום של כבוד בקרב מדינות העולם. אנו נמשיך להציג את היכולות היוצאות דופן של ישראל אל מול אלה שמנסים להכפיש את שמנו".
מימין לשמאל: ד"ר דניאל גולד, דני דנון, מורן אטיאס, אלי כהן ורן מידן                צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשייה