אפסון חונכת קו ייצור חדש לרובוטים אוטונומיים ניידים 

מאת אבישג אשר       פורסם: 28.8.2018
חברת Epson מתגברת את פעילותה בתחום הרובוטים האוטונומיים החכמים: החברה הידועה יותר כיצרנית מדפסות ומקרנים, תחנוך קו ייצור חדש לרובוטים בעלי שתי זרועות ולרובוטים מורכבים אחרים, במפעל טויושימה ביפן. הקו החדש, בשטח של 3522 מ״ר, שיחל את פעילותו בתחילת ספטמבר 2018, הוא חלק מתוכניות החברה לחזק ולהגדיל את עסקי פתרונות הרובוטיקה פרי פיתוחה. מפעל טויושימה נבחר לארח את הקו החדש בשל היותו גם מרכז פיתוח לטכנולוגיות רובוטיות, כך שניתן יהיה ליישם מיידית בשטח פתרונות חדשים. על פי ההערכה, עד שנת 2025 ניתן יהיה לשלש את ייצור הרובוטים של Epson באמצעות הקו החדש. 
בדור הרובוטים החדש של Epson שהושק לא מכבר מככב רובוט תעשייתי אוטונומי, קל לתכנות, בעל 2 זרועות, שהפעלתו מסתמכת על מגוון רחב של חיישנים מובנים, כמו גם מצלמות משוכללות. הרובוט  מיועד בעיקר למשימות ייצור של סדרות קצרות והפקות Just in Time. בניגוד לרובוטים התעשייתיים המקובעים במקום אחד על פס ייצור כשהם מוגבלים למשימה אחת בלבד, הדור החדש  מתנייד בקלות כשהוא ערוך לביצוע מידי של מגוון מטלות, דוגמת הרכבות ושינוע – כולל משימות שעד עתה היו קשות לביצוע אוטומטי באמצעות רובוטים – ואחרי תכנות קל ופשוט. ברובוטים החדשים משולבים מגוון חיישנים, ביניהם חיישני כוח, חיישנים קינטיים ואקסלרומטרים (מדי תאוצה) והעובדה שהזרועות  תוכננו על בסיס הפיזיולוגיה האנושית, מאפשרים לו להשתלט על מגוון רחב של משימות אנושיות.

אפסון ישראל הוקמה בשנת 1999, כחלק מאפסון אירופה. החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ומכירה של מוצרי הדפסה, סריקה והקרנה. לאפסון ישראל מרכז תמיכה טלפוני ואינטרנטי ומערך שירות לקוחות ייחודי לאפסון, עד לבית הלקוח. אפסון היא מובילה עולמית בהדמיה ובחדשנות, המקדישה את עצמה להגשמת החזון של לקוחותיה באמצעות הטכנולוגיות הקומפקטיות, החסכוניות והמדויקות ומבחר המוצרים שלה, החל ממדפסות ומקרנים לבית ולמשרד, וכלה בהתקנים אלקטרוניים ובהתקני גבישים. החברה מונהגת על ידי Seiko Epson Corporation שבסיסה ביפן ומעסיקה כ- 78,000 עובדים ב- 99 חברות ברחבי העולם.