בחמש השנים האחרונות חל גידול של 100% בסל מוצרי הטכנולוגיה לתעשייה

מאת אבישג אשר       פורסם: 2.2.2019
איך יכולות חברות תעשייתיות להדביק את הפער הטכנולוגי? ההתקדמות הטכנולוגית המואצת בשנים האחרונות מחייבת גם חברות וארגונים בינוניים לאמץ פתרונות של מחשוב ענן, אבטחת מידע, ביג דאטה ועוד. על פי נתוני חברת "בינת תקשורת מחשבים", חל בחמש השנים האחרונות גידול של כ-100% בהיקף סל המוצרים והשירותים הטכנולוגיים אשר ארגונים נדרשים להם - שירותי טכנולוגיה כגון תקשורת, מחשוב, פתרונות אחסון וגיבוי, פתרונות ענן, מוצרי אבטחת מידע ועוד. אחד האתגרים הגדולים של הארגון הוא לבצע אינטגרציה בין השירותים הללו תוך התאמה בין התשתית הטכנולוגית לבין צרכי הארגון.

אם בעבר היו פתרונות טכנולוגיים שכל אחד נתן מענה לבעיה אחת או לאזור מסוים ברשת, כיום המצב שונה, כל פתרון טכנולוגי נוגע במספר אזורים, כמו למשל המעבר מתשתית פיסית לוירטואלית, פתרונות גיבוי ואחסון, אבטחת מידע, המעבר לדיגיטל, IOT ועוד. טובי אשכנזי, סמנכ"ל מכירות אגף עסקי בבינת תקשורת מחשבים, אומר: "קצב השינויים והחידושים בסביבה הטכנולוגית הוא גבוה מאוד ויש צורך עז בביצוע התממשקות בין הפתרונות השונים, אחרת לא ניתן להפיק מהם את התועלת המלאה"

על פי דוח מחקר של פירמת הייעוץ הגלובלית דלוייט, 57% מהחברות הבינוניות השקיעו בשנת 2018 יותר בטכנולוגיות בהשוואה לשנים קודמות. 33% מהמנהלים שהשתתפו במחקר סיפרו כי הארגון שהם עומדים בראשו משקיע לפחות 5% מתקציבו בטכנולוגיות חדשות. "ארגונים כאלה משתמשים בעיקר באינטגרטורים חיצוניים, קבלני משנה ויועצים, במטרה ליישם את הפתרונות הטכנולוגיים השונים, שכאמור, גדלו בהיקפם בצורה דרמטית", אומר אשכנזי.
כחלק מהפתרונות הטכנולוגיים המגוונים של החברה, נותן אשכנזי שתי דוגמאות מהשנים האחרונות. הראשונה נוגעת לתחום של אבטחת המידע: לפני מספר חודשים השיקה בינת את מערכת ה"CyberDome", מערך כולל לניהול אבטחת המידע מפני איומי סייבר. מדובר במוצר שנשען על שירות וידע של יצרנים רבים בתחום אבטחת המידע, כגון IBM, McAfee, CheckPoint ,Cisco, ו- Beyond Security. לדבריו, זו מערכת שמכוונת לארגונים בינוניים, שכוח האדם הייעודי בהם לאבטחת מידע וכמות הפתרונות מוגבל יחסית. לכן הם זקוקים לסיוע של אינטגרטור חיצוני בעל כח אדם מיומן בתחום אבטחת המידע. המערכת מוצעת כשירות חודשי בהתאם לכמות המשתמשים בארגון ובכך חוסכת את הצורך ברכישת ציוד יקר ואחזקתו.

תחום נוסף שמאתגר ארגונים בינוניים רבים במשק הוא המעבר לענן הפרטי או ציבורי, היכולת להעביר את השירותים והמידע של הארגון לאחסון וירטואלי. ארגונים רבים מחפשים כיום גופים אשר ילוו אותם בתהליך הזה, ויסייעו לבצע אותו בצורה מדורגת ונטולת סיכונים ככל האפשר. "ענן מוצלח הוא מרכיב חשוב במרחב הדיגיטלי", מסביר אשכנזי. "הוא מציע מהירות, גמישות, יכולת צמיחה לא מוגבלת, זמינות מיידית ואפשרויות למדידת השימוש והביצועים. בשנים הקרובות, הענן ימשיך לצמוח והצפי הוא שב-2020 שירותי הענן יהוו 50% מכלל שירותי ה-IT שחברה תצרוך".

כמובן שלצד אלו, קיימים כאמור, תחומים נוספים שמאתגרים ארגונים בינוניים, כגון IOT, תקשורת מחשבים ועוד, אך המשותף לכולם הוא אחד - הצורך להתמודד עם הגידול העצום בתשתית הטכנולוגית, מצד אחד, והרצון לייצר מובילות ביחס למתחרים ולהדביק את הפער ביחס לארגונים הגדולים, מן הצד השני. גופי אינטגרציה הם שמסייעים לאותם ארגונים בינוניים להטמיע את הטכנולוגיות בצורה המיטבית ביותר בדרך של שותפות עסקית. מהלך שכזה עוזר לארגונים להתמודד עם המשך הגידול בהיקף המוצרים והשירותים הטכנולוגיים הנדרשים להם, שכאמור צפוי להמשיך ולצמוח בעתיד.