בטכנולוגיית תלת מימד חדשנית שפותחה בארץ הודפסו אלפי מסיכות מיגון לרופאים ברחבי העולם 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 27.4.2020
בעקבות המחסור החמור במסיכות מיגון לרופאים בבתי החולים בארץ התגייסו חברות מובילות בתעשיית ההדפסה בתלת ממד ורתמו את הידע, הטכנולוגיה ובעיקר את החומרים והמדפסות שברשותם למאבק במגפת הקורונה.
 
חברת Massivit 3D Printing Technologies מלוד הכריזה על גיוס כללי של כלל החברה, על סניפיה בחו״ל. המשימה: עיצוב חלקים למגן פנים ארגונומי, כזה שניתן להתאים להדפסה במדפסות המהירות של החברה. Massivit פיתחה טכנולוגיה ייחודית להדפסה תלת ממדית בפורמטים גדולים ובמהירות שהיא פי 10 - 30 ממהירות הדפסת תלת ממד רגילה. 
המשימה הופקדה בידי המעצב התעשייתי של החברה ולאחר מספר מודלים וניסיונות הדפסה נמצא הפתרון.
״אף שמרבית עובדי החברה בישראל נמצאים בחל"ת, הם התנדבו להגיע ולהפעיל את המכונות ולייצר את מגיני הפנים בקצב של כ- 200 מגינים ביום לכל מכונה״, אומר מנכ״ל החברה ארז צימרמן.  לדבריו, החברה תורמת את המגינים ישירות לצוותים רפואיים ואילו המודל הממוחשב של מגני הפנים נמצא להורדה חינם לכולם באתר החברה וניתן להדפסה גם על מדפסות של חברות אחרות. 
צילום: באדיבות  Massivit
לחברה יש כיום מעל מאה לקוחות המשתמשים במכונותיה בכל רחבי העולם. המודל הממוחשב נשלח לכולם במטרה שגם הם יתרמו את חלקם. למטרה זו, Massivit מספקת חומר הדפסה בחינם ללקוחותיה שנרתמו למאמץ. לקוחות החברה באיטליה, ספרד, פורטוגל, ארצות הברית, תאילנד, אירלנד, בלגיה ועוד כבר נרתמו ליוזמה ומייצרים מגיני פנים לצוותי הרפואה בארצותיהם.
צילום: באדיבות  Massivit