בכירים מחברות ענק אירופאיות יבחנו שיתופי פעולה עם חברות סטארט-אפ ויזמים ישראליים בתחום התעשייה 4.0 והשקעות ברבע מיליארד יורו

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 3.3.2020
נציגים בכירים מכמה מענקיות התעשייה הגרמנית, השוויצרית והאוסטרית, יגיעו לישראל לכנס Europe Days 2020 לסדרת פגישות עם חברות סטארט-אפ ויזמים הפעילים בתחומי התעשייה 4.0, במטרה לבחון שיתופי פעולה והשקעות אפשריות בהיקף של למעלה מ- 250 מיליון יורו.

בין הבכירים כריסטיאן לינדנר, מנהל Airbus BizLab, רשת המאיצים הגלובליים לתחום החלל והתעופה של חברת Airbus, שיגיע לישראל בחיפוש אחר יזמים וסטארט-אפים העוסקים בתחומי התעופה והחלל. Airbus משקיעה מדי שנה מעל 3 מיליארד יורו במו״פ. מרכזי Airbus BizLab עוסקים בלוויינים ושירותי הדמייה מלוויינים, AI, כלי טייס לא מאוישים (UAV), דטה אנליטיקס, בלוקצ׳יין ואבטחת סייבר. בארבע השנים האחרונות פעלו במסגרתה 72 סטארט-אפים, שלקחו חלק ב- 54 פרויקטים פנימיים של Airbus
״רעיונות חדשים וחדשנות הם מפתח לשמירה על היותנו בחזית תחום התעופה בעולם״, אומר מנהל Airbus BizLab כריסטיאן לינדנר, ״אנו מחפשים בישראל את היזמים והסטארט-אפים שזקוקים לדחיפה קטנה והכוונה כדי להבשיל ולצמוח. עבודה יד ביד עם החברות הללו היא חלק מאסטרטגיית החדשנות שלנו. המטרה, בסופו של יום, היא להטמיע את החדשנות שמביאים הסטארט-אפים בפלטפורמות הקיימות שלנו. אנו מזמינים סטארט-אפים נבחרים לחצי שנה של פעילות ש׳נתפרת׳ במיוחד עבורם, במרכזים שלנו לטובת קידומם בפן המעשי, עם גישה למנטורים מהתעשייה, ייעוץ צמוד מהתחום המקצועי, משפטי והפיננסי וכמובן גישה לשוק. כחלק מהתמיכה שלנו הם יקבלו מימון של עד 45 אלף יורו שמותאם לצרכיהם״.

Europe Days מיועד לחבר בין יזמים וחברות סטארט-אפ ישראליות עם חברות ומשקיעים אירופאים במטרה למנף את הפוטנציאל העסקי העצום שבין ישראל לגרמניה, שוויצריה ואוסטריה. בין התחומים שמחפשים האורחים: 5G, IoT, Mobility, AR, Machine Learning, סוללות, חיישנים ופיתוחים בתחום חומרים מרוכבים.

על פי הערכת מייסד הכנס, גילי צגלה, מנכ״ל Novawind , יזם ומשקיע המתמחה בשווקים האירופאים, האורחים מחו״ל, ייצגו השנה אפשרויות עסקיות ומימון לחברות הישראליות בהיקפים של למעלה מ-250 מיליון יורו.

הכנס ייערך ב- 17 במרץ, בתל אביב (גלריה דובנוב, מרכז מאירהוף) וצפויים להשתתף בו מעל 200 יזמים ישראלים.

על פי נתונים של סטארט־אפ ניישן סנטרל, תחום התעשייה 4.0 בישראל מתחיל לתפוס תאוצה. לפי נתוני הארגון, בישראל פועלות כ־260 חברות בתחום, כמעט פי שניים ממספר החברות ב־2014. היקפי הגיוסים בתחום זינקו עוד יותר, והגיעו ב־2019 ל־650 מיליון דולר.

לדברי מנהל Airbus BizLab, ״הסטארט-אפים הישראלים הם בהחלט מתקדמים. הם מאוד תחרותיים, הם בטוחים בעצמם, מלאי ידע ובעלי רוח יזמית. אני בטוח שהביקור שלנו בישראל יהיה מוצלח״. 
 
מנהל Airbus BizLab כריסטיאן לינדנר. צילום: יח״צ
יזם הכנס גילי צגלה. צילום: מקס גולובנוב