מחקר חדש מוצא שיצרנים תעשייתיים רבים עדיין רחוקים מאוד מיישום טכנולוגיות תעשייה מתקדמת במפעלים. המחקר, שנערך על ידי Sapio Research עבור חברת Zetes מצא, שרק כשליש מהיצרנים בנו יכולת לרכז ולאסוף מידע מכל חלקי שרשרת האספקה.

רבית היצרנים (80%) רואים קושי רציני בהשגת מידע משמעותי משרשרת האספקה מקצה-לקצה ובהתמודדות עם מידע בזמן-אמת. יותר ממחצית היצרנים (59%) מדווחים שאין להם גישה לנתוני זמן-אמת של כמויות המלאי בארגון ול-65% אין גישה בזמן-אמת ללוחות זמני הייצור של הספקים כמו גם להיקפי הייצור במפעלים השייכים לחברה שלהם (68%). 

ניר גרינהאוס, מנהל הפיתוח העסקי בזטס ישראל, מציין כי המחקר מראה, שלמרות עליית השימוש בפתרונות האינטרנט של הדברים (IoT) והשאיפה להקמת רשתות אספקה דיגיטליות, יעילותם של ארגונים עדיין תלויה בתקשורת יזומה ומיושנת, הכוללת טלפון, פקס ודוא"ל. לדבריו המחקר חושף את גודל האתגרים הניצבים כיום מול התעשייה ואת הפער הניכר בין היעדים התפעוליים שלה לבין התוצאות בפועל.

המחקר מבוסס על סקר, בו השתתפו כ-330 מנהלים בכירים מסקטורים תעשייתיים שונים באירופה ובדרום אפריקה והוא נערך באוגוסט 2017. ממצאים נוספים של המחקר: רק כ-29% מהיצרנים סבורים, שהם מבינים מהי רשת דיגיטלית בשרשרת האספקה (DSN) ופחות מ-15% הטמיעו DSN במפעל. עם זה מרבית הנשאלים השיבו שבמהלך השנה הקרובה הם מתעתדים לנקוט ביוזמות ושינויים בתחום זה. כ-38% מהם מעוניינים לשפר את שיתוף הפעולה עם הספקים, כ-35% מעוניינים במעקב אחר ביצועי הספקים וכ-34% מעוניינים לעשות שימוש בהתרעות מקדימות כדי להקטין את השפעתם של שיבושים.


לקריאת המאמר של ניר גרינהאוס - גישת Industry 4.0 עתידה לחולל מהפכה בייצור התעשייתי - האם היצרנים מוכנים לכך?

מחקר חדש: בתעשייה מדברים על IoT אבל משתמשים בפקס

מאת אבישג אשר    פורסם: 22.11.2017