גינל: "ישראל נמצאת בנקודת אל חזור: להיות או לא להיות בתחרות התעשייתית הגלובלית"

מאת אבישג אשר       פורסם: 17.10.2018
"המהפכה התעשייתית הרביעית יצרה בתעשייה הישראלית פער טכנולוגי, אותו יש לצמצם. שמנו לנו למטרה להוביל ולקדם את המהפכה התעשייתית הרביעית בקרב התעשייה הישראלית", כך אמר רובי גינל, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, בכנס בנושא תעשייה 4.0 שאורגן על ידי אנשים ומחשבים.
גינל הוסיף: "על מנת לצמצם את הפער התאחדות התעשיינים פיתחה כלים משלה, כדי לאמץ בצורה מהירה את תחום החדשנות לתעשייה. יצרנו כמה כלים יישומיים, בהם תכנית אקסלרטור וקורסים שמאפשרים הטמעת חדשנות ויצירת מערך ייצור מתקדם. אנו מאמינים כי בשנים הקרובות תעשיות רבות ישודרגו ויאפשרו חדשנות בייצור, רובוטיקה מתקדמת ויכולות אנליטיקה על נתונים – כאלו שלא היו קיימים בעבר. כל אלו יובילו לעלייה בתפוקה, לעלייה בייצור ולעלייה בכושר התחרותיות של התעשייה הישראלית אל מול השווקים הבינלאומיים".

עוד אמר גינל: "תחומי עולמות הייצור המתקדם וחיבור טכנולוגיות מתקדמות לרצפת הייצור הם חדשים בישראל. הם נכנסו לישראל באיחור, בהשוואה לתחומים אחרים. נושא המהפכה התעשייתית הישראלית הגיע לשולחן הממשלה רק בינואר 2017. הממשלה הקצתה כספים רבים להדבקת הפער. השנה, לשמחתי כלים רבים יצאו לדרך. ככל שהגלובליזציה מתגברת דרישות השווקים נהיות פרטניות ובמקביל דינמיות, מה שמצריך גמישות ביכולות הייצור ומתן מענה מהיר יותר ללקוחות. מהפכת הייצור המתקדם מאפיינת את
הטרנספורמציה שעוברת התעשייה הגלובלית, לצורך 
מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל     צילום: יח"צ
הגברת יעילות הייצור והתחרותיות, תוך יצירת קישוריות וחיבור מלא בין הממד הפיזי לדיגיטלי".

לדבריו, מטרה העיקרית הינה הטמעת טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות בעולם הייצור התעשייתי לצורך הגברת הפריון. "ישראל, כרגע, ממוקמת נמוך ביחס לממוצע הפריון לעומת מדינות ה-
OECD – למרות שאנו מובילים בפיתוח טכנולוגיות חדשות, אנו מתעכבים בהטמעתן. מדובר בנקודת אל חזור, להיות או לא להיות רלוונטיים בראי התחרות הגלובלית. אנו פועלים להנגיש את הידע והטכנולוגיות המתקדמות לתעשייה הישראלית, תוך ממשק עם משרד הכלכלה והתעשייה, ליצירת תכניות תומכות למעבר לעידן של יצור מתקדם".