חברת דאסוסיסטמס דיווחה כי מעבדת החדשנות של רנו LCI השתמשה בפלטפורמת DEXPERIENCE3 כדי להמיר את תהליכי החדשנות שלה לענן ולהציג את Renault EZ-FLEX – רכב חשמלי ניסיוני שמטרתו להבין כיצד יתבצע הליך אספקת הסחורות לצרכן הסופי בערים חכמות עתידיות.

דאסוסיסטמס מאפשרת למעבדת החדשנות של רנו לערוך ניסוי באמצעות רכב חשמלי  

מאת יחיאל ינאי   פורסם  18.8.2019
המעבדה משתמשת בפלטפורמת DEXPERIENCE3 כדי לדמיין פתרון ניידות עבור אזורים עירוניים. רשת וירטואלית מחברת בין חברי הצוות הפנימי והחיצוני של הפרויקט 
LCI הסתמכה על "מאיץ ניידות אלקטרוני", ניסוי בתעשייה המבוסס על פלטפורמת DEXPERIENCE3. מעצבים, מהנדסים, אדריכלי מערכות, אנליסטים, משווקים וחברי צוות אחרים, כמו גם שותפים חיצוניים וספקים, היו מחוברים לרשת וירטואלית אשר הקלה על כל הקשור בחדשנות (תכנון והנדסה בזמן אמת) תוך שיתוף פעולה מאובטח. חברי הצוות צפו באסתטיקה של המוצר ובדרישות הטכניות, ניתחו את מגמות השוק, וניהלו את הפרויקט תוך שימוש בכלים דיגיטלייים תלת-מימדיים כגון מציאות וירטואלית.

"פלטפורמת 3DEXPERIENCE פותחת אפיקים חדשים עבור כלים דיגיטליים שיתופיים החלים על עולם הרכב החדשני,אשר ביכולתם לחדש הרבה מעבר לעיצוב הנדסי טהור", אמר לורנס מונטנרי, מנהל חדשנות בכיר וראש פרויקט EZ-FLEX בקבוצת רנו."עשינו שימוש בפלטפורמת 3DEXPERIENCE כדי להפגיש  בין בעלי עניין בפרויקט מתחומי העיצוב, ההנדסה ושיווק המוצרים (כל קבוצה והאתגרים שניצבים בפניה) סביב המודל הדיגיטלי של הרכב. שימוש בגרסת ענן ללא כל התאמה אישית העניק לנו את האוטונומיה לייצר חוויה דיגיטלית ניסיונית וייחודית בשילוב מנהלי מרכז שליטה, תמונות ריאליסטיות רבות עוצמה, ניטור אינטרנט עירוני למשלוח, ויזואליזציה וירטואלית עם אוזניות, אך ללא העברת נתונים או עיבוד".

בשל העלייה בהזמנות באמצעות מסחר אלקטרוני נדרשת אספקה ​​מהירה יותר לצרכנים, ונראה הניסוי החדשני מציג פתרון חכם ומודולרי להעמסה, הובלה ופריקה של סחורות בערים תוך שילוב מערכות ניידוּת חשמליות.

"העתיד של יצרני המכוניות לא מתמקד רק בבניית כלי רכב בודדים המגיעים מנקודה אחת לשנייה. מדובר בפיתוח חוויות ניידות חדשות שמשנות את הדרך בה אנו חיים", אמר אוליבייה סאפין, סגן נשיא דאסוסיסטמס לתחבורה וניידות בתעשייה. "החברות המוקמות בימינו מאותגרות על ידי חברות סטארט-אפ וחברות מסחר חדשניות המצוידות במערכות חדשות וזריזות. גישה לפלטפורמה מאפשרת ל- LCI לחשוף את הידע התיאורטי והמעשי שלה, ולהציג קונספטים רלוונטים למודלים עסקיים חדשים פוטנציאליים".