חברת דאסו סיסטמס המספקת סביבות וירטואליות לתכנון ועיצוב מוצרים חדשניים תרכוש את חברת Medidata Solutions, שהפתרונות מבוססי הענן שלה מסייעים בפיתוח ומסחור של טיפולים חכמים עבור 1,300 לקוחות ברחבי העולם, כולל חברות תרופות וביוטכנולוגיה. 

דאסוסיסטמס רכשה את Medidata Solutions ותאיץ החדשנות בתעשיית מדעי החיים 

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 25.6.2019
פתרונות הענן הקליניים המובילים בשוק של Medidata Solutions משמשים 1,300 לקוחות ברחבי העולם לפיתוח טיפוליים חדשניים ובדיקת הביצועים הקליניים שלהם 
 
Medidata Solutions מובילה את השינוי הדיגיטלי בתעשיית מדעי החיים בתחומי הפיתוח הקליני, המסחר וניתוח הנתונים בעולם האמיתי. עם רכישתה תספק דאסוסיסטמס לתעשיית מדעי החיים פלטפורמה עסקית חוויתית משולבת של פיתוח בדיקות קליניות, ייצור ומסחור של טיפולים וטכנולוגיות בריאות חדשות. 
דאסוסיסטמס משתפת פעולה עם 20 חברות הביופארמה המובילות בעולם, מאות חברות ביוטכנולוגיה, יצרני מכשור רפואי, מכוני מחקר ורשויות רגולטוריות ממשלתיות, במטרה לפתח ולהביא לשוק טכנולוגיות ומוצרים בריאותיים חדשניים, תוך שימוש בכוחם של העולמות הווירטואליים כדי לשפר ולייעל את חוויית המטופל באופן ניכר.

"זהו ציון דרך משמעותי עבור תעשיית מדעי החיים וחלקו של העולם הווירטואלי במתן מענה למורכבות הטמונה בפיתוח רפואה מותאמת אישית וחוויות ממוקדות-מטופל. התחדשות מדעית וביצועים תעשייתיים מחייבים יצירת גישת פלטפורמה המחברת את הנקודות בין אנשים, רעיונות ונתונים", אמר סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס ברנרד צ'רלס "המעמד המוביל של Medidata בניסויים קליניים משלים את פתרונות מדעי החיים בפלטפורמה השיתופית שלנו, DEXPERIENCE 3 . התרחבות הפעילות של Medidata עשויה לזרז משמעותית את פיתוח הדור הבא של טיפולים כוללניים עבור המטופל". 

המומחיות הקלינית והפתרונות מבוססי הענן של Medidata מאפשרים לייעל ולשפר את האיכות של תכניות הפיתוח הקליני, על ידי שיפור תהליכי קבלת החלטות, האצת ביצוע ופיקוח של תהליכים, צמצום הסיכון התפעולי, הפחתת עלויות והתאמת אסטרטגיות הניסוי.
 
13 מתוך 15 התרופות המובילות שנמכרו בשנת 2018 פותחו על ידי הטכנולוגיה של.Medidata 
 18מתוך 25 חברות התרופות המובילות ו-9 מתוך 10 ארגוני מחקר החוזי המובילים נמנים עם לקוחותיה.
"המשימה שנטלנו על עצמנו לספק את הטיפול הנכון לחולה הנכון בזמן הנכון, היוותה תמריץ למסע שלנו למען חדשנות ומחויבות לתעשיית מדעי החיים", אמר מייסד משותף, יו"ר ומנכ"ל Medidata טארק שריף,  "הכישרונות המשולבים שלנו ושל דאסו סיסטמס יעצימו את תעשיית מדעי החיים באמצעות יצירת פלטפורמה עסקית מקצה לקצה".

מוסיף גלן דה פריז, מייסד משותף ונשיא, Medidata: "מיום ייסוד החברה שלנו אנו מחוייבים לסייע בהפיכתם של טיפולים חדשניים לסטנדרטים העתידיים בתחום הטיפול. כעת אנו פותחים בפני לקוחותינו ומטופלים הזדמנויות אדירות, תוך קידום תעשיית מדעי החיים בעידן הרפואה המדויקת".