דאסו סיסטמס בונה פלטפורמה להתחדשות תעשייתית דיגיטלית

מאת אבישג אשר       פורסם: 16.3.2019
חברת דאסו סיסטמס, שרכשה לאחרונה את חברת IQMS עומדת להפוך את פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלה לפלטפורמת הפעילות העסקית של יצרנים קטנים ובינוניים, המבקשים להטמיע שינוי דיגיטלי כחלק מההתחדשות התעשייתית שלהם.

דאסו סיסטמס הודיעה לאחרונה כי חתמה על הסכם סופי לרכישת IQMS האמריקאית, חברת תוכנה מובילה בתחום ה-ERP (מערכת לתכנון משאבי ייצור - Enterprise Resource Planning System). היקף העסקה - 425 מיליון דולר. המערכת של IQMS ניתנת להתקנה באופן מקומי EnterpriseIQ או כשירות בענן (Saas) WebIQ והיא נותנת פתרון ליצרנים בינוניים לניהול מערכות בסביבות הנדסיות, יצרניות ועסקיות, על ידי חיבור דיגיטלי של תהליכי עיבוד, תזמון, ייצור ומשלוח בזמן אמת. 
עד כה המוצרים של IQMS נמכרו לכ-1,000 לקוחות בעיקר בארה"ב, אשר מייצרים ב-2,000 מתקני הייצור ב-20 מדינות בתחומי תעשיות הרכב, הציוד התעשייתי, המכשור הרפואי, מוצרי הצריכה וענפי מוצרי הצריכה הארוזים. בין הלקוחות - Westfall Technik, KKSP Precision Machining, AMA Plastics, Donnelly Custom Manufacturing, FlowBelow Aero Inc., Global Interconnect Inc., Jabil Packaging Solutions, Schnipke Precision Molding, Steinwall Inc., Scientific Inc., Sturgis Molded Products, Tribar, ו-Ventura Manufacturing Inc..

בדאסו אומרים כי בהקשר של "הרנסנס התעשייתי" - ההתכנסות של אוסף טכנולוגיות דיגיטליות שמשנה כל היבט של עסקי התעשייה – מהווה גורם מעודד ל-250,000 היצרנים הקטנים והבינוניים בעולם להבין שהם חייבים לאמץ ולייעל דרכים חדשות לייצר ולעשות עסקים באמצעות שינוי דיגיטלי על מנת לחדש ולהאיץ את צמיחתם בשוק גלובאלי הנעשה יותר ויותר תחרותי.

מסביר ברנרד צ'רלס, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס: "אנחנו צריכים כבר לא לחשוב על התעשייה כעל מערכת של אמצעי ייצור, אלא כתהליך של יצירת ערך. זה חל לא רק על חברות סטארט-אפ ותאגידים מבוססים, אלא גם על מאות אלפי יצרנים במיינסטרים המייצרים חלקים בעלי חשיבות מרכזית לפיתוח של חוויות צרכנים חדשות. בהקשר זה, אנו יוצרים משפחה חדשה של יישומים עסקיים, המבוססים על פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE עבור שוק המיינסטרים".

בשילוב הפתרונות של IQMS בפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE בענן, דאסו סיסטמס תוכל לספק ליצרנים אלה מערכת הפעלה בעלות סבירה שתשפר את שיתוף הפעולה, יעילות הייצור ואת הגמישות העסקית הנדרשים כדי לשרת את לקוחותיהם בהצלחה. היצרנים - שרבים מהם משתמשים ב-SOLIDWORKS – גם מרוויחים גמישות להתרחבות מהירה ככל שהעסק גדל. במקביל, יצרנים אלה יכולים לנצל הזדמנויות עסקיות חדשות וליצור ערך על-ידי אספקת הידע והשירותים שלהם לקהילה גדולה של מעצבים ומהנדסים ב- 3DEXPERIENCE Marketplace של דאסו סיסטמס - המפעל הווירטואלי הגדול ביותר בעולם.
                                    איור: אתר דאסו סיסטמס