דאסו סיסטמס וחברת ABB הציגו פתרונות דיגיטליים לאוטומציית מפעלים ורובוטים 

מאת אבישג אשר       פורסם: 12.4.2019
במהלך תערוכת Hannover Messe 2019 שנערכה בגרמניה בשבוע שעבר, דאסו סיסטמס הציגה כיצד חברות בתעשייה יכולות לשנות את כלל רכיבי העסק באמצעות שימוש בגישת הפלטפורמה. גישה זו מספקת המשכיות דיגיטלית לאורך שרשרת האספקה, שלבסוף תאפשר מצוינות ואף תעצים את כוח העבודה. 
דאסו סיסטמס הציגה, בשיתוף ענקית האוטומציה בתעשייה ABB, עשר חוויות שונות בתחומי הפתרונות הדיגיטליים, אוטומציית מפעלים ורובוטיקה, אשר מטרתן להגביר את התחרותיות בחברות בתעשייה, וזאת תוך כדי שיפור יעילות גמישות והמשכיות החברה. חוויות אלו מתרכזות סביב רובוט ABB שהוצג בסביבה של יצרן ציוד תעשייתי בבית מלאכה. החוויות השונות הדגישו את הערך הנוסף בזכות יצירת תאום דיגיטלי המיוצר באמצעות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE של דאסו ונתונים אנליסטים בחיבור עיצוב ווירטואלי.
משימות הייצור שהודגמו כללו עיצוב ואישור רובוטים, עיצוב ואישור תא כולל הגדרת ארכיטקטורה, ניהול תצורת ציוד ושילוב נתונים קיימים מאפליקציות שונות, סימולציות מתקדמות כמו הדמיה, בחינה ותכנון ביצועי המוצר בשלב התכנון, ייצור מבוסס-מודל, אישור ווירטואלי שכלל הדמיה של תהליכי ייצור מסובכים בתעשייה, ניהול תהליכי ייצור, ניהול איכות, תכנון ואופטימיזציה, IoT תעשייתי ואנליזה תעשייתית, וניהול לטווח הרחוק כולל מיצוי של יכולות דיגיטליות עד לשלב המסחר.

דאסו סיסטמס הדגימה בתערוכה כיצד חברות יכולות להשתמש בפלטפורמה אחת מרכזית ליישום מודלים עסקיים דיגיטליים, אשר יקדמו חדשנות ויגדילו באופן משמעותי את יעילות החברה. לדאסו סיסטמס יכולת ראייה כוללת של תהליכי הייצור באמצעות פלטפורמת ה- 3DEXPERIENCE, שמאפשרת לייעל את תהליכי הפיתוח והייצור לאורך כלל שרשרת הערך.

"מטרתנו העיקרית היא לאפשר ללקוחותינו את הערך המוסף שמעניקה פלטפורמת ה-DEXPERIENCE3", אמר קלאוס לוקל, מנכ"ל EuroCentral בדאסו סיסטמס. "המהפך המחודש בתעשייה שאנו חווים כיום הוא הרבה יותר מאשר הדיגיטציה מהעבר. הוא מציע הזדמנויות רבות לחדשנות ומחזק את המציאות באמצעות העולמות הווירטואליים. השנה ב- Hannover Messe היתה לנו הזדמנות לעבוד עם השותפים שלנו כדי להציג כיצד פתרונות דאסו סיסטמס מובילים את הדרך לעתיד דיגיטלי. אנו מדגימים כיצד ניתן ליצור פרספקטיבות חדשות למעשה באמצעות שינוי פרספקטיבות, המאפשרות למשתמשים לתכנן רעיונות חדשניים, ליישם אותם בהצלחה, ובכך לנצל את מלוא הפוטנציאל של הרנסנס בתעשייה".
הדמיית קו ייצור עם רובוטים של ABB באמצעות תוכנת דאסו סיסטמס                                           צילום: יח"ץ