דאסו סיסטמס מאיצה את השינוי הדיגיטלי בתחום הזיווד התעשייתי

מאת אבישג אשר       פורסם: 3.3.2019
דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes) הודיעה על חתימת הסכם לרכישת קו מוצרי התוכנה Elecworks לעיצוב מיזמי אוטומציה ומתקני חשמל של חברת Trace Software International, אשר מפתחת פתרונות ושירותים ייעודיים להנדסה תעשייתית. הרכישה תכלול העסקת צוות של 21 אנשי מקצוע שיעברו לדאסו סיסטמס. רכישת נכסי Elecworks תייעל ותגביר את פיתוח פתרון המכטרוניקה של דאסו סיסטמס בפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE כדי לסייע ללקוחותיה של SOLIDWORKS להתמודד עם אתגרי התכנון החשמלי בפיתוח מוצרים חכמים.

מערכת Elecworks מספקת עיצוב סכימטי, תכנון לוחות בקרה חשמליים ויכולות עיצוב של רתמות כבלי חיווט קטנים, המהווים את הבסיס ליישומי החשמל של SOLIDWORKS מבית דאסו סיסטמס. בסיס זה יאפשר לצוותים מכניים וחשמליים לשפר את שיתוף הפעולה ולספק עיצובים מדויקים יותר. רכישת הנכס כוללת ספריה של למעלה מחצי מיליון סמלים חשמליים ונתוני יצרן עבור רכיבים חשמליים שהשימוש בהם נפוץ בעת העיצוב.
"בעת שהביקוש למוצרים חכמים גדל, דאסו סיסטמס מוכנה לשרת את הצרכים של משתמשי SOLIDWORKS על-ידי שילוב שיטות, שיאיצו את עיצוב המכטרוניקה ויעזרו להם למנף את היתרונות של פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE", אמר ג'יאן פאולו באסי, מנכ"ל SOLIDWORKS, דאסו סיסטמס. "צוות הפיתוח של Elecworks מביא מיומנויות שכבר תרמו להצלחה של היישומים החשמליים של SOLIDWORKS. אנו מקדמים אותם בברכה, כאשר באמצעות הרכישה של נכסי Elecworks אנו מרוויחים את ההזדמנות לספק מענה טוב יותר לשוק המוערך בכ-400 מיליון דולר של עסקים קטנים ובינוניים המניעים את החדשנות ברנסנס התעשייתי של היום."

האינטרנט של החוויות - החוויות החכמות והאוטונומיות שמקשרות באמצעיים דיגיטליים מוצרים, טבע וחיים בעולם הפיזי - מוזן על ידי השוק ההולך ומתרחב של מכשירים חכמים ומחוברים שמספרם הצפוי בשנת 2020 נאמד בכ-30 מיליארד. חברות היי-טק, זיווד תעשייתי, אנרגיה וענפים אחרים חייבות לשלב חיישנים, בקרים ויכולות חדשים לתוך המוצרים החכמים שלהם כדי לספק בהצלחה את החוויות הללו, אך תהליך לעיצוב מכני וחשמלי עלול לסבך את פיתוח המוצר.