הדפסות תלת ממד תופסות יותר מקום בתעשייה הישראלית והעולמית

מאת אבישג אשר       פורסם: 27.9.2018

"הדפסות תלת ממד תופסות יותר ויותר מקום בתעשייה הישראלית והעולמית," כך אומר רז דרבי, מנכ"ל חברת מפעיל, בריאיון המתפרסם באתר "אנשים ומחשבים". לדבריו, בשנה האחרונה, תחום זה נחשב לחלק בלתי נפרד מעולמות עיצוב המוצר, תעשיית התעופה, הביטחון, מכוני המחקר והאקדמיה, הבריאות והסטארט-אפים. בין אם מדובר במדפסות תלת ממד שולחניות קטנות וקומפקטיות או תעשייתיות וגדולות, ארגונים מכל קצוות המשק אימצו אותן וראו בהן כלי חשוב להצלחה.

מה היה הדבר הבולט ביותר בהיי-טק הישראלי בשנה האחרונה? 
"אחת הסיבות להשתלבות מואצת זו היא העובדה שהדפסה בתלת ממד עברה ממודל קונספטואלי, ממוקד אבות טיפוס, במסגרת תהליך הפיתוח, אל הייצור הפונקציונלי. ראינו השנה שהמהפכה התעשייתית הרביעית מקבלת תנופה גם ממשרד הכלכלה, עם תכנית לאומית לייצור מתקדם בתעשייה ועבור המפעל החכם, במטרה לסייע בהגברת הפריון של התעשייה שלנו והיכולת התחרותית של מדינת ישראל. ואכן, התעשייה הישראלית, על כל גווניה, חותרת לאימוץ טכנולוגיות מגוונות, שמייעלות את רצפות הייצור ומביאות בקצה שרשרת האספקה ערך רב יותר למפעל וללקוח הקצה".

מה יהיה הדבר הבולט ביותר בהיי-טק הישראלי בשנה הקרובה? 
"בתשע"ט נראה יותר ויותר חברות שבוחנות את גבולות טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד, במטרה למנף את היכולות והביצועים של המוצרים שלהן. לצד העלייה בביקושים, אנחנו צפויים לראות את יצרניות ההדפסה בתלת ממד משיקות דגמים חדשים בטכנולוגיות מתקדמות, מהירים יותר, עם יותר תכונות ופיצ׳רים חדשים, במגוון רחב של חומרים ובשיתוף פעולה עם יצרניות החומרים והכימיה המובילות בעולם".
רז דרבי, מנכ"ל חברת מפעיל.                                                                                                               צילום: יח"צ