הושלם פיתוח אב-טיפוס ראשון של מנוע חשמלי במטוס נוסעים תוך שימוש בפתרון ענן מדרגי 

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 10.11.2019
חלוצת הניידות האווירית החשמלית, חברת Eviation Aircraft, השלימה את פיתוח אב-הטיפוס הראשון של מנוע חשמלי במטוס נוסעים. המטוס מתוכנן לשאת תשעה נוסעים ושני אנשי צוות בטעינה יחידה למרחק של  1050 ק"מ בגובה 3050 מטר.
Eviation Aircraft האיצה את פיתוח אב-הטיפוס על ידי שימוש בחוויית הפתרונות התעשייתיים "Reinvent the Sky" על בסיס פלטפורמת ה-D3 EXPERIENCE של דאסו סיסטמס ובתמיכה ושיתוף בפרויקט של חברות סיסטמטיקס ואדקום, המפיצות של דאסו סיטסטמס בישראל.

Eviation Aircraft הבינה שכדי להפוך את אב-הטיפוס למוצר שניתן לייצר בכמויות של מאות בכל שנה, עליה להעצים את מהנדסיה ולצייד אותם בכל היכולות והידע הדרושים לטווח ארוך ושישרתו גם את הדור הבא.

"הפלטפורמה שלנו מספקת פתרונות המותאמים לחברות חדשניות אלו ליישום דרכים חדשות להמשגה, תכנון, ייצור, בחינה, הסמכה והפעלה של התוכניות שלהם", אמר דוד זיגלר, סגן נשיא תעשיות התעופה, החלל והביטחון בדאסו סיסטמס.

"המעבר למטוסים ממונעי חשמל אינו שאלה של האם, אלא מתי", אמר עומר בר-יוחאי, מנכ"ל Eviation Aircraft. "בעת שאנו שואפים להנגיש נסיעות אוויריות נקיות לכל, היינו חייבים להיות מסוגלים להפיק מוצר שאנשים סומכים עליו, יישבו בו ויטיסו אותו, ולעשות זאת במהירות.
הדרך הנכונה לעשות זאת הייתה להשתמש בכלים שנרצה להשתמש בהם בטווח הרחוק, ולעבוד בענן כדי להבטיח גישה מהירה ומאובטחת ושיתוף פעולה עולמי. כשבחרנו את פלטפורמת ה-D3 EXPERIENCE היינו סטארט-אפ בשלב מוקדם עם משאבים וזמן מוגבלים. פיתחנו את אב-הטיפוס מהר יותר משיכולנו לדמיין, וכבר החתמנו את הלקוח הראשון שלנו בארה"ב".