הושק מרכז החדשנות של ישראל

מאת אבישג אשר       פורסם: 27.10.2018
מרכז החדשנות הושק במסגרת ועידת ראש הממשלה לחדשנות שנערכה בשבוע שעבר, כחלק מאירועי 70 שנה למדינה. תחום התעשייה 4.0 הוא אחד התחומים המרכזיים שמוצג במרכז החדשנות החדש.

סגן נשיא סין, וואנג צ'י-שאן, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, מייסד ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא, ג'ק מא ועוד שורה ארוכה של בכירים בעולם התעשייה והטכנולוגיה השיקו בשבוע שעבר את מרכז החדשנות של ישראל במרכז פרס לשלום ביפו. המרכז ישמש כחלון הראווה של הטכנולוגיה הישראלית ויציג על פני ארבע קומות את הישגי התעשייה הישראלית עד כה ואת חזית החדשנות הטכנולוגית, נכון להיום. בין השאר מוצגת בו טכנולוגיה פורצת דרך תעשייתית ותרומה של ישראל לתחומי התעשייה 4.0. המרכז פועל בשיתוף פעולה של התאחדות התעשיינים, התעשייה האווירית, משרד הכלכלה והתעשייה, אינטל, רשות החדשנות ועוד, והם גם יעבירו סדנאות וימי עיון במרכז לצד השקות ואירועים חשובים ופורצי דרך כל אחד בתחומו. 

 
חנוכת מרכז החדשנות היתה גולת הכותרת של ועידת ראש הממשלה לחדשנות שנערכה בשבוע שעבר, כחלק מאירועי 70 שנה למדינה. בוועידה השתתפו כ-1,000 אורחים מכל העולם בהם מנכ"ל גוגל לשעבר אריק שמידט, יו"ר עליבאבא, ג'ק מא, היזמית ושרת החדשנות הבריטית לשעבר, הברונית ג'ואנה שילדס, סגן נשיא בכיר בפייסבוק, דיוויד מרכוס, ועוד רבים וכן משתתפים מישראל בהם גיל שוויד, פרופ' אמנון שעשוע, ד"ר איה סופר, יו"ר שטראוס עפרה שטראוס, מריוס נכט, קירה רדינסקי ועוד. המשתתפים דנו בקידום התעשייה באמצעות חדשנות ובפתרונות לבעיות גדולות איתן מתמודדות מדינות רבות בעולם.

סגן הנשיא הסיני אמר: "חדשנות היא מקור גדול לחוזק וכוח למדינות ועמים. במשך 70 שנה ישראל הפכה ממדינת הגירה עם יסודות חלשים לאחת המדינות החזקות ביותר במזרח התיכון, בשל החדשנות, וגם סין הפכה בשנים האחרונות לאחת הכלכלות המובילות בעולם מתוך מדינה נחשלת שהייתה בעבר. בין שתי המדינות יש הרבה מהמשותף והרבה שניתן להשיג באמצעות שיתוף פעולה".
הקמת מרכז החדשנות של ישראל היה אחד מפרויקט הדגל של הנשיא פרס לפני מותו, ולפני כשנתיים הוא הניח את אבן הפינה למרכז, בטקס השתתפות הנשיא ראובן ריבלין וראש הממשלה נתניהו.

המרכז, מציג  לראשונה, תחת קורת גג אחת, את סיפורה הבלתי יאמן של ישראל כאומת החדשנות. על פני ארבע קומות מוצגים 100 האירועים שהפכו את ישראל לאומת סטארט-אפ. ניתן לשוחח עם הולוגרמות של אנשי התעשייה פורצי הדרך, אשר מספרו בגוף ראשון על הדרך הארוכה לפיתוח ההמצאות. קומת הסטרט-אפים העכשוויים מציגה את 50 הפיתוחים הכי חדשים בתחום, אותם בוחרת רשות החדשנות מדי שנה, וכן מוצעת למבקרים קומת העתיד, המדמה קפסולת זמן באמצעות טכנולוגיית VR, שבה יחשפו המבקרים לפיתוחים העתידיים של מדינת ישראל.
                                                                                                                                         צילום: קובי גדעון, לע"מ
במסגרת ועידת ראש הממשלה לחדשנות