המונדיאל של המהפיכה התעשייתית והמפעל החכם

מאת אבישג אשר       פורסם: 4.7.2018
חברת הסטארט-אפ LeaderMES הציגה בכנס "עוברים למפעל חכם ולייצור מתקדם", שהתקיים בשבוע שעבר בפארק העסקים בקיסריה. שר האוצר, משה כחלון, סיכם את הוועידה ואמר שלא סוריה, לא אירן, לא חיזבאללה ולא חמאס הם האתגר שלנו, אלא הצמיחה. מפעלים שלא יתקדמו ולא יכניסו טכנולוגיות מעולם ההייטק, לא יתקיימו.
הכנס, בסימן תעשייה 4.0 נועד להפגיש ולהעשיר חברות תעשייתיות ולקדם את חזון הייצור המתקדם והמפעל החכם. אמיר אלוני, מייסד ומנכ"ל LeaderMES דיבר על ייחוד פתרון ה-Plug & Play של החברה, היכולת להתקין את המערכת ללא הפרעה למכונה, יכולת היישום המודולרית, העברת הנתונים המאובטחת לענן והאפליקציות המותאמות למשתמש במגוון מכשירים. אלוני הוסיף שחזון החברה הוא להמשיך לספק למפעלים קטנים ובינוניים בתעשייה מסורתית את הכלים הטובים ביותר לשיפורים טכנולוגיים בתהליכי הייצור.

אסף בוך סמנכ"ל התפעול של LeaderMES השתתף אף הוא בפאנל שדן בהגנת סייבר ואינטגרציה ברצפת הייצור. אלוני הוסיף: "אנחנו באמת עושים פה מהפיכה. מהפיכה שהכרחית לצמיחה הפרטית, החברתית והמדינית. התהליך מורכב וכרוך בשינוי תהליכי עבודה. התפקיד שלנו הוא להפוך את הטכנולוגיה ל-“Non-Issue ולתת למפעל את הכלים להתמקד בשינוי".

חברת LeaderMES מאפשרת למפעלי תעשיה קטנים ובינוניים להתחרות בסביבה המתקדמת של תעשייה 4.0 על ידי שילוב טכנולוגיות חדשניות של אבטחת מידע, קישוריות, ניתוח נתונים ומיחשוב. LeaderMES מייעלת את תהליכי הייצור באופן דיגיטלי, וכך מציבה את מפעלי הייצור המשתמשים במערכת שלה בחזית הטכנולוגיה התעשייתית. השימוש בטכנולוגיה המתקדמת מעצים את יכולותיהם להתחרות בשוק, לשפר את הרווחיות ולשמר מקומות עבודה חשובים. פלטפורמת הענן הדיגיטלית המאובטחת והאפליקציות החכמות מוטמעות ברחבי העולם ומחברות אלפי מכונות ייצור, וכך מעניקות למשתמשים יכולות ניתוח ובקרה חסרות תקדים בסביבות ייצור תובעניות.   
בתמונה: אמיר אלוני, מייסד ומנכ"ל LeaderMES עם שר האוצר, משה כחלון, בצאתם מהוועידה