הנובר מסה - חלון הראווה של עולם התעשיה 4.0

מאת אבישג אשר    פורסם: 3.1.2018
אנשים, מכונות ומיחשוב הן אבן הפינה למפעלים של מחר, אך רק בפעילות משולבת בנטוורקינג הן תממשנה ותיקחנה את התעשייה 4.0 לשלב הבא. טכנולוגיות האנרגיה במפעלים של היום יעילות יותר מאי פעם. כך גם ניתוח מידע; פלטפורמות IT בתעשייה עושות דרכן לשוק. אינטליגנציה מלאכותית ולימוד-מכונה מאפשרים למכונות לקבל החלטות בעצמן. מהנדסים מדמים דיגיטלית את כל שרשרת הייצור. מודלים עסקיים חדשים צצים ומטשטשים את הגבולות בין התעשיות השונות – המהפכה כבר כאן.

Hannover Messe 2018 היא המקום לחוות את ההתפתחות המהירה וההשפעה של תעשייה 4.0. חברות מכל העולם מציגות רובוטים, אוטומציה, פתרונות IT ותוכנה וכן פלטפורמות נטוורקינג. רק בתערוכת HM ניתן לראות את השינוי הדיגיטלי בתעשייה כמערכת שלימה ועצמאית. התערוכה מתקיימת בתאריכים 23.4.2018 - 27.4.2018.

נושא הדגל בתערוכה "תעשייה אינטגרטיבית – קישורים ושיתוף פעולה" רלוונטי לתחומים רבים – לדוגמה: חברות בכל הגדלים יכולות להפיק תועלת משת"פ אדם-רובוט. גם ה'תאום הדיגיטלי' (ייצוג וירטואלי של מוצר המקושר ליצרן ולמידע על לקוחות) מייעל את תהליכי הייצור.
 
לפלטפורמות IT תעשייתיות תפקיד מכריע בניהול אפקטיבי ויעיל של תהליכי ייצור. איסוף, ניתוח ומיזוג כמויות אדירות של מידע ממקורות שונים, בשילוב עם מומחיות תעשייתית מקבילה מאפשרת לפתח שירותים מבוססי אינטרנט המגשרים בין התעשייה המסורתית לחדשנית. 

אנרגיה היא תחום נוסף בו דיגיטליזציה ונטוורקינג מתקדמים בקצב מהיר. לדוגמא: תחנות כוח וירטואליות מזינות אנרגיה מיצרנים שונים בדיוק רב לתוך רשת החשמל. או בתחומי העברת אנרגיה ו-mobility. רכבים  חשמליים מאחסנים אנרגיה ויכולים לאחר מכן להפיץ את החשמל המאוחסן במצבריהם לצרכנים בכדי לייצב תנודות ברשת החשמל. 

אלו רק מקצת הדוגמאות לקישוריות ושיתוף פעולה שיודגמו ע"י חברות המציגות את חידושיהם ב- Hannover Messe 2018. הוסיפו לזה מעל 80 כנסים ופורומים מקצועיים ותקבלו את האירוע המוביל לחדשנות תעשייתית. אם גם אתם מבקשים להיות בקדמת הטכנולוגיה, אל תהיו בשום מקום אחר.

אתר התערוכה www.hannovermesse.de