הסטארט-אפ הישראלי Redefine Meat גייס הון לקידום טכנולוגיית הדפסה בתלת מימד של בשר

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 23.9.2019
סטארט-אפ ישראלי להדפסת תלת מימד, Redefine Meat, גייס 6 מיליון דולר לקידום פיתוח מדפסת התלת מימד הבשרית האלטרנטיבית שלה. הבשר המודפס התלת-ממדי מכיל רכיבים טבעיים המספקים את אותו המראה, המרקם והטעם של בשר מן החי. 

Redefine Meat, שנוסד בשנת 2018 במטרה להתמודד עם קיימות תעשיית הבשר, מפתח תחליפי בשר על בסיס צמחים באמצעות ייצור תוספים. המזון באלטרנטיבות הבשר המודפס התלת מימדי מורכב מחומרים טבעיים המחקים את המראה, המרקם והטעם של סטייקים, צלי ותבשילים. לדברי החברה, טכנולוגיית הדפסת מזון זו תאפשר למפיצי בשר וקמעונאים לתכנן את מאפייני הבשר שלהם, תוך הקפדה על העונתיות, הביקוש והעדפות הצרכנים.
סבב הגיוס הובל על ידי CPT Capital , והוא כולל את Hanaco Ventures , קבוצת PHW , יצרנית גרמניות של התמחויות עופות, ומשקיעים ישראלים שונים. "אנו עוקבים מקרוב אחר Redefine בשר כמעט שנה כחלק מהמהלך האסטרטגי העיקרי בהשקעות בתחום החקלאות," הסביר פאשה רומנובסקי, שותף מייסד של Hanaco Ventures. "יש להם מיקום ייחודי בשוק מאסיבי, אבל מה שגרם לנו להשקיע הוא ההתקדמות והמהירות העצומה של הצוות המסור הזה."

עם הובלת סבב הגיוס הזה, אמר קוסטה ינאנוליס, מנהל השקעות הון CPT והמנהל החדש של מועצת הבשר מחדש: "אנו נרגשים לחבור לחברה שממנפת עשרות שנים של ניסיון בהדפסה דיגיטלית כדי להציע מראה רענן על הדרך בה ייוצר הבשר. כבר בשלב מוקדם מאוד היה ברור כי לגישתם הייחודית יש יתרונות אדירים וכבר ייצרו כמה ממוצרי הבשר האלטרנטיביים האיכותיים ביותר שנתקלנו בהם מעולם".

"אין כיום חברה אחרת שהפגינה התפתחות כה מרשימה בתחום הבשר המודפס התלת-ממדי", הוסיף מנכ"ל PHW Group, פיטר ווז'והן.  
"המטרה שלנו היא לא רק לפתח מוצר מזון חדש, אלא להציג טכנולוגיה חדשה לפיתוח, ייצור וקנה מידה של מוצרי בשר מבשר", אמר שחר בן שטרית, מייסד משותף ומנכ"ל חברת Redefine Meat, "כבר הדפסנו בהצלחה מוצרים מעולים למספר אירועי אוכל רבים, וב-12 החודשים הקרובים נעביר את הטכנולוגיה לשלב הבא בו אנו מצפים להשפיע רבות על שוק הבשר ועל עתידו של כדור הארץ שלנו".
 
לדבריו, למזון שנוצר על ידי מדפסת תלת מימד הבשר האדום יש השפעה סביבתית קטנה יותר ב 95% מאשר בשר מהחי, תוך ביטול כולסטרול.
מדפסת תלת מימד הבשר מחדש.  צילום: דרך בשר 
חלופות בשר מודפסות בתלת מימד