הסכם אסטרטגי ל-PV Nano Cell עם Merck הבינלאומית

מאת אבישג אשר       פורסם: 24.7.2018
סטארטאפ הייצור התוספתי הישראלי PV Nano Cell חתם על הסכם אסטרטגי עם חברת המדע והטכנולוגיה מרק, לאספקת דיו ה-Sicrys שמפתח הסטראטאפ. מדובר בהישג משמעותי של החברה, שמחזק את מיקומו המרכזי של הדיו שהיא מפתחת, המבוסס על חלקיקי מתכת חד גבישיים. תחילת האספקה - ברבעון השלישי של 2018.
פי וי ננו סל היא יצרנית של מוצרי הדפסה תלת ממדיים ודיו דיגיטלי מוליך מבוסס מתכות חד גבישיות ננו מטריות. הדיו מאפשר הדפסה של רכיבים אלקטרוניים באמצעות הדפסה במדפסות התזת דיו שהוסבו למטרה זו.

ההסכם עם חברת מרק קובע כי כמות הדיו שתסופק תלך ותגדל בהדרגה במהלך 2018. ההסכם המסחרי מהווה צעד משמעותי של פי וי ננו סל, כי מרק תשתמש בטכנולוגיה הקניינית שלה במגוון רחב של יישומים טכנולוגיים. ההודעה על העסקה הגיעה לאחר כמה חודשים ששתי החברות עבדו ביחד, מאז ההסכם הראשון ב-2017 לשיתוף פעולה בפיתוח של יישומים תוך שימוש בדיו מוליך.

מנכ"ל פי וי ננו סל, ד"ר פרננדו דה לה וגה, אמר: "אנחנו שמחים לספק את דיו חלקיקי הננו שלנו Sicrys למרק, עבור המוצרים שלה. זה ההסכם המסחרי השני שנחתם רק בחודשים האחרונים, עם קבוצה בינלאומית גדולה, והוא נותן תוקף למעמד הייחודי של החברה בשוק היישומים לייצור המוני. העובדה שמרק בחרה בנו אחרי תהליך קפדני ומקיף, היא הכרה נוספת של השוק במוצרי Sicrys שלנו".

פי וי ננו סל פיתחה סוגי דיו מוליכים חדשניים לשימוש ביישומי אלקטרוניקה מודפסת ותאים סולריים פוטו-וולטאים. דיו ה-Sicrys הוא דיו כסף מוליך ננומטרי חד גבישי שמספק ביצועים משופרים. הדיו זמין גם זמין בצורה מבוססת נחושת, שמספקת את כל התכונות והיתרונות של המוצר בעלויות נמוכות. הדיו משמש במגוון של יישומי הדפסת הזרקת דיו, כולל תאים פוטו-וולטאים, לוחות מעגלים מודפסים, אנטנות, חיישנים, מסכי מגע ויישומים אחרים.