הסתיים בהצלחה המחזור הראשון של השתלמות המנהלים תעשייה 4.0

מאת אבישג אשר       פורסם: 29.10.2018
המחזור הראשון של השתלמות המנהלים בתעשייה 4.0, עוברים לתעשייה חכמה ולייצור מתקדם, הסתיים בהצלחה. בטקס הענקת תעודות גמר, שהתקיים אתמול, הוענקו למשתתפים תעודות גמר , על ידי רפי נבו, ראש אגף טכנולוגיות וחדשנות באיגוד התעשייה הקיבוצית ומנכ"ל קרן משתלת הקיבוצים בתנועה הקיבוצית וד"ר משה שביט, ראש מרכז היזמות במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. את הטקס הינחה אילן אלתר, מנכ"ל חברת אלתרנט. מארגני ההשתלמות מדווחים על שביעות רצון גבוהה שנמדדה בקרב משתתפי ההשתלמות.

השתלמות המנהלים בתעשייה 4.0 התקיימה בשותפות של מוסד שמואל נאמן בטכניון, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. ההשתלמות נועדה לקדם הטמעה של טכנולוגיות תעשייה 4.0, ולהוביל שינוי בייצור. ההשתלמות לא התעמקה בהבנה מקצועית של הטכנולוגיות על היבטיהן המתמטיים וההנדסיים, אלא כוונה לסייע למנהלים בדרגים שונים וליזמים עסקיים להבין את כללי המשחק העסקיים והטכנולוגיים ולאפשר להם לקדם הטמעת טכנולוגיות תעשייה 4.0.
תחום תעשייה 4.0 הוא אחד התחומים המתקדמים והמבוקשים כיום בעולם התעשייתי, עולם שהולך ומשנה פניו במהירות. המושג "תעשייה 4.0" משלב כמה חידושים מרכזיים בטכנולוגיה דיגיטלית, שנמצאים בליבה של המהפכה התעשייתית הרביעית. קיימים שפע של מונחים והגדרות ומגוון רחב של טכנולוגיות ומסמכים המוגשים לוועידות הסטנדרטים השונות, שמתווים גישה חדשה לחלוטין לארגון דרך התפעול התעשייתי. השינוי אותו נדרש המפעל לעשות הינו הכרחי עקב התחרות הגבוהה מצד היצור הזול המגיע מהמזרח ועקב פרק הזמן המתקצר עד הזמן בו למוצר החדש אותו פיתחה החברה כבר יש מתחרים.
בין הנושאים שנלמדו בהשתלמות: יסודות תחום תעשייה 4.0 , הקונספט של המהפכה התעשייתית הנוכחית ומשמעותו של הייצור החכם, למידת כלים נדרשים לשיפור שיטות העבודה ולהגברת הפריון במפעל, הבנת צרכי תכנון המוצרים ואת הטכניקות והכלים ההנדסיים הנדרשים כדי לערוך סקר התאמה, התכנות ולבחירת החלופה המתאימה ביותר עבורם, איתור תקלות אופייניות בהכנסת טכנולוגיות דיגיטליות שיש לטפל בהן לפני הכנסת טכנולוגיה חדשה והיכרות ערוצי המימון ליווי והסיוע במעבר לייצור מתקדם.
 טקס הענקת תעודות הגמר בהשתלמות מנהלים תעשייה 4.0. משמאל: ד"ר משה שביט, רפי נבו, ואילן אלתר.