על פי נתוני המועצה האמריקאית לבטיחות - The National Safety Council (NSC),  למעלה מ-115 אלף עובדי ייצור ומעל 17 אלף עובדי מחסנים נפצעו במהלך העבודה בשנת 2018 והחסירו ימי עבודה. עוד נמסר כי במהלך שנת 2017 ירדו לטמיון למעלה מ-104 מיליון ימי עבודה בגלל פציעות. מהנתונים עולה, כי למפעלים בארה״ב שבהם נפצעו עובדים נגרמו הפסדים כבדים, ישירים ועקיפים. העלות הממוצעת למפעל שבו נפצע עובד מגיעות ל-40 אלף דולר ואילו מקרה מוות מגיע ל-1.15 מיליון דולר. 

הערכה: שימוש באוטומציה ורובוטים שיתופיים עשוי להפחית עד כ-70% מהפציעות במפעלי ייצור

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 20.7.2019
הקובוטים, שמחקים פעילויות דמוי-אנושיות, משחררים את הפועלים מביצוע משימות חדגוניות, מעייפות, או מסוכנות. "לתעשייה בישראל פתיחות רבה לשימוש בקובוטים במגוון ענפים 'מסורתיים', כמו פלסטיק, מתכת ומזון
״המחיר כבד גם בישראל״, אומר זיו שדה, סמנכ״ל המכירות והשיווק של חברת סו-פאד, נציגת Universal Robots בישראל. ״אחד הפתרונות המיידיים לבעיה היא ללא ספק הרחקת העובדים מעבודות משעממות ומסוכנות והעברת העבודה לידי הקובוטים, הרובוטים השיתופיים מהדור החדש, ושימוש באוטומציה״.
 
לדברי שדה, תחום הקובוטים הוא התחום בעל הצמיחה המהירה ביותר בקטגוריית האוטומציה התעשייתית, ולא בכדי: הקובוטים, שיכולים להפגין פעילות דמוי-אנושית, עובדים ביחד ובצמוד לפועלים במפעל ומשחררים אותם מביצוע משימות מסוכנות. בניגוד לרובוטים התעשייתים של פעם, אין צורך לגדר אותם והם ׳ידידותיים׳ לבני האדם שעובדים במחיצתם. ״השימוש בקובוטים מציע אפשרות נוחה וקלה לביצוע להגנה על עובדים, ובמיוחד במשימות שהן מעבר ליכולתם של הרובוטים התעשייתיים הכבדים לבצע".
 
שדה מציין, כי על פי ההערכות, השימוש בפתרונות אוטומציה וקובוטים יכול להפחית עד כ-70 אחוז מהפציעות במפעלי הייצור. "מעבר לכך, הקובוטים אינם חולים או עייפים, לא משתעממים והם גם לא מתלוננים...״
 
לדבריו, ״רובוטים שיתופיים, שתפקידם ביצוע משימות מרובות תוך קיום אינטראקציה פיסית עם בני אדם הנמצאים בסביבת העבודה, עובדים כיום בשיתוף מלא עם בני אדם ומשלימים את ׳הראש האנושי׳״, אומר שדה.
 
לדברי שדה, ״ישראל היא זירה אוהדת לקבלה של קונספט הקובוטים. יש כאן תעשייה חזקה ופתיחות רבה לאימוץ טכנולוגיות מתקדמות. אנו פועלים כיום מול מגוון ׳ענפים "מסורתיים׳, כמו פלסטיק, מתכת ומזון, ומסייעים באימוץ שימוש בקובוטים שלנו לפעילויות אריזה, הרכבה, טעינת מכונה ועוד מגוון משימות שיכולות לשחרר לא מעט בני אדם מוכשרים למשימות אחרות״.