הפורום הכלכלי העולמי: 
רובוטים יחליפו משרות עובדים, אבל ייצרו משרות חדשות רבות יותר

מאת אבישג אשר       פורסם: 25.11.2018
האם עובדים צריכים לחוש מאוימים על ידי רובוטים, שעלולים להחליף אותם במקום עבודתם? כך לפחות אפשר להתרשם מנחשול של כתבות באמצעי התקשורת, שחוזות מלצרים רובוטיים, פועלי בניין רובוטיים, מורים רובוטיים ואפילו עיתונאים רובוטיים. אבל מחקר של הפורום הכלכלי העולמי מוצא שאולי רובוטים יחליפו עובדים רבים, אבל הם ייצרו מקומות עבודה לעובדים רבים יותר.

על פי המחקר רובוטים יחליפו 75 מיליון משרות של עובדים עד שנת 2022, אבל בו בזמן המעבר לרובוטיקה ייצור 133 מיליון מקומות עבודה חדשים. משמעות הדבר היא שבשנים הקרובות יהיה צורך ב-58 מיליון עובדים חדשים, שיודעים לעבוד במקצועות הקשורים לעידן המפעל החכם והאוטומציה, ובסביבות עבודה משולבות רובוטים.

בדו"ח של הפורום הכלכלי העולמי נאמר כי כ-58% מהעבודות בעולם העבודה הנוכחי יעברו בתוך שנים ספורות להפעלה על ידי רובוטים, לעומת 29% מהמשרות כיום שנעשות על ידי רובוטים. המחקר קובע שמהפיכת תעשייה 4.0 גורמת ל-85% מהחברות לנקוט בצעדים למעבר למפעל חכם ולתעשייה מתקדמת, כש-50% מהעסקים קובעים שהמעבר יחסוך בשעות עבודה וייעל אותה. 
בעניין זה ממש התבטא בשבוע שעבר מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס. באירוע של ארגון FIRST, שמעודד צעירים לעסוק בתחומי המדע והטכנולוגיה, אמר בזוס כי אין חשש שרובוטים יחליפו את בני האדם. "מאוד לא סביר, שבינה מלאכותית תביא לכך שלבני אדם לא יהיו עבודות," אמר בזוס, "ככל שנגביר את הפיריון אמצעות בינה מלאכותית, העושר שלנו כחברה יגדל, יהיו יותר עבודות, והן יהפכו ליותר מעניינות ובאיכות גבוהה יותר". הוא הביא כדוגמא אבסורדית את האפשרות שבני אדם היו יכולים להימנע משימוש בבולדוזרים ואז היה צורך בהרבה יותר עובדים עם אתי חפירה או כפיות, "אבל זה לא יהפוך את החברה שלנו לעשירה יותר".

בזוס הוסיף שהדרך הטובה ביותר להכין את הדור הצעיר לעתיד היא לתת להם הזדמנות להתנסויות חדשות. "הם חייבים ללמוד איך ללמוד" אמר. אמזון הכריזה לאחרונה על תכנית Amazon Future Engineer, שמתחילה בלימודי תכנות באמצעות משחק ובהמשך תממן שיעורים במדעי המחשב באלפיים בתי ספר תיכוניים, בעיקר בקהילות חלשות מבחינה סוציו-אקונומית, ותהציע מאה מלגות לארבע שנים בקולג' בתוספת התמחות באמזון.

בחודש מאי הקרוב תתקיים ועידת ENGAGMENT-2019, שתעסוק במחוברות ארגונית (Employee Engagement) כמפתח לחדשנות ופיריון בעבודה, זאת בין השאר על רקע הירידה של כ-70% במחוייבות העובדים למקום העבודה והחשש כי הם יוחלפו בגלל האוטומציה.