השקעה יפנית בחברת אבטחת הסייבר התעשייתי הישראלית Terafence

מאת אבישג אשר       פורסם: 21.3.2018
חברת Terafence מחיפה, ספקית פתרונות לתחום אבטחת הסייבר בתחומי האינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT) ,חתמה על הסכם שת"פ עסקי עם חברת CRI Middleware היפנית, הנסחרת בבורסת טוקיו. במסגרת שיתוף הפעולה CRI תשקיע 2 מיליון דולר בטראפנס.
 
חברת טראפנס מפתחת פתרונות הגנת סייבר מתקדמים לשוק ה-IoT/IIoT הצומח במהירות. החברה פיתחה את ה-TfenceTM, פתרון מבוסס חומרה המאפשר סינון ושליטה מלאה בכיוון העברת הנתונים בשכבות השונות של יישומים בהם הוא משולב. CRI עוסקת בפיתוח טכנולוגית דחיסת וידאו CRI DietCoder, שנועד לשוק מצלמות הרשת למעקב ובקרה, הפועלות בנפח תקשורת גבוה ובקצבים גבוהים. הטכנולוגיה של CRI מאפשר דחיסת נתונים לכשני שליש מנפחם המקורי וללא פגיעה באיכות התמונה. יישומים תעשייתיים של מצלמות מעקב ובקרה חשופים לנסיונות השתלטות מרחוק ומתקפות סייבר ועל כן אימצה החברה את הטכנולוגיה של טראפנס להגנת המערכת שלה.
שתי החברות מזהות סינרגיה ופוטנציאל גדול בפתרון משותף לתחום מצלמות הרשת למעקב ובקרה, המאפשר להן להציע חבילה משתלמת של אבטחת סייבר ברמה גבוהה המיושמת בפשטות עבור IIoT ורשתות ICS/SCADA.

מבחינתה של טראפנס, שיתוף הפעולה עם CRI יאפשר חדירה קלה יותר לשוק היפני. חזי ארז, מנכ"ל ומייסד משותף של טראפנס, אומר ששוק ה-IoT צומח בקצב מהיר ביותר והתחזיות מדברות על שוק של 14.4 טריליון דולר ועל 50 מיליארד התקנים מחוברים לרשת בשנת 2020. "מצד אחד פתרונות ה-IoT הופכים את חיינו לנוחים ואיכותיים, אבל במקביל הם חושפים אותנו לאיומים רבים יותר וחדירה למרחב הקיברנטי".

פעמים רבות מתבצעות תקיפות סייבר תוך ניצול מצלמות רשת אשר השימוש בהם הולך וגדל והדבר מחייב אמצעי הגנה יעילים וחזקים יותר. ידוע כיום שבמקרים רבים מצלמות הרשת אפשרו פרצת אבטחה להתקפות סייבר מסיביות מסוג Distributed Denial of Service) DDoS) ,כמו למשל ההתקפה המפורסמת בחוף המזרחי של ארה"ב באוקטובר 2016 כאשר האקרים השתמשו במצלמות אבטחה כ-Botnet וגרמו לשיתוק מערכות ונזק עצום. יש יתרון משמעותי וערך מוסף לאבטחת סייבר יעילה וחזקה שאינה פוגעת באיכות הווידאו המשודרת." CRI וטראפנס מתכוונות לפתח פתרון אופטימלי, המאפשר לעמוד באתגר זה תוך שילוב של אבטחת הרשת ושליטה מרחוק," אומר ארז.


לדברי מאסאו אושימי, מנכ"ל CRI, דחיסת וידאו, זיהוי תמונה ואבטחת רשתות נתונים, הופכים בהדרגה ליותר ויותר חשובים: "שיתוף הפעולה עם טראפנס יסייע לנו להוסיף לטכנולוגיית דחיסת הווידאו המיועד למצלמות, שכבת חזקה של אבטחה סייבר עם מאפיינים של משקל קל ורזולוציה גבוהה".
דחיסת וידאו של CRI: אילולי טראפנס, כל המצלמות היו חשופות להשתלטות מרחוק                                 צילום: CRI