השתלמות מקוונת: אופטימיזציה של רצפת הייצור להתייעלות, לחיסכון ולהקטנת עלויות

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 7.3.2020
המכון לייצור מתקדם , פורום תעשייה 4.0 וקבוצת תפן חברו לעריכת השתלמות בנושא אופטימיזציה של רצפת הייצור בשני מועדים – 13 ביולי ו-20 ביולי.

הייצור במפעלים גדולים, בינוניים וקטנים הוא תחום מורכב ומסועף הכולל מערכות שונות שעל כולן יש לפקח בהצלחה רבה. ניהול רצפת הייצור דורש פיקוח ובקרה על המחסנים, המלאי ושרשרת האספקה של המפעלים והחברות, כולל אפשרות לצפייה על פריקת הסחורות, עדכון נתונים, הפקה מהירה של דוחות, הדפסת מדבקות, שליחת מיילים והתראות. 

מרכיבי הניהול של רצפת הייצור הם הכלים שמאפשרים למנהל לקבל מידע עדכני בכל רגע נתון על קווי היצור במפעל – תפוקה, תקלות, עצירות יזומות ועוד. אופטימיזציה של רצפת הייצור תביא להתייעלות, לחיסכון ולהקטנת עלויות.

המפגש הראשון שייערך ב-13.7 יוקדש לשדרוג רצפת הייצור, ויעסוק ב-TPM ואופטימיזציה של רצפת הייצור; באוטומציה בעידן הקורונה; במעבר לאוטומוציה "רזה" והחזר השקעה מהיר; ובמעבר לייצור מתקדם "תוך הישארות בקיים".

המפגש השני שייערך ב-20.7 יתמקד במערכות מתקדמות לניהול רצפת הייצור ויעסוק במערכת ROB-EX לניהול ותזמון אופטימלי של הייצור; בתוכנת MES  ככי לשימור שליטה, איכות ועקיבות להקטנת עלויות; ובמערכות IioT  ככלי להגדלת מכירות.