הוועידה הדינמית הראשונה: כלים מעשיים למעבר לייצור מתקדם

מאת אבישג אשר       פורסם: 9.5.2018
ועידת ״הלכה למעשה - עוברים למפעל החכם ולייצור מתקדם״ מציגה דרך חדשה להתמודדות עם עומס המידע, מבול המושגים ואי הבהירות שמאפיינים את תחום המפעל החכם, המהפיכה התעשייתית הרביעית. הוועידה תתקיים במתכונת ועידה דינמית פרקטית: לא עוד הרצאות פרונטליות מייגעות, אלא הסברים והדגמות מעשיים בקבוצות עבודה, שמאפשרות להתרשם, לשאול ולהתנסות.

הוועידה הדינמית תעמיד לרשות המשתתפים כלים מעשיים שיאפשרו לעשות באופן מעשי צעדים ראשונים לקראת מעבר למפעל החכם. בין השאר תהיה אפשרות להגיש בקשות ולמלא טפסים בסיוע מומחים לצורך קבלת תמיכה ממשלתית במסגרת תקציב מאות המיליונים שאושר לאחרונה בכנסת. כמו כן יתקיימו מפגשים עם ספקי טכנולוגיה ויועצים לתחום המפעל החכם, שיציגו כלים מעשיים ויכוונו את אנשי התעשייה למסלולי חדשנות המותאמים לצרכיהם. כן יוצעו תחנות להתנסות מעשית בטכנולוגיות העיקריות, המניעות את המפעל החכם.

המעבר למפעל החכם הוא המגמה המרכזית בעולם התעשייתי כיום. המסגרת הטכנולוגית של "תעשייה 4.0" מאיצה את פיריון הייצור ואת היקפי הייצור בכל המדינות בהן היא מיושמת והיא נתפסת כמנוע ההאצה של כושר התחרות בכל המדינות המתועשות. גם בישראל החליטה הממשלה על צעדים לקידום חדשנות בתעשייה ולשיפור כושר התחרות של התעשייה הישראלית. בוועידה יוצגו המנופים הממשלתיים, שאושרו לצורך קידום התעשייה הישראלית, במסגרת תוכנית האוצר והתאחדות התעשיינים.

בוועידה יוצגו המגמות העדכניות בתחומים כמו רובוטיקה, אינטרנט תעשייתי של הדברים, הדפסה בתלת-ממד והגנת סייבר  ותינתן במה לחברות סטרטאפ ישראליות המובילות את חזית הטכנולוגיה בתחומים אלה בארץ ובעולם.

הוועידה תתקיים בפארק התעשייה החכמה בקיסריה 
ב-26.6.2018. ישתתפו בה מנהלים בכירים בתעשייה הישראלית, ראשי ארגונים, אנשי מקצוע במשרדי הממשלה הרלוונטיים ונציגי חברות הפועלות בתחומים אלה. בין השאר ישתתפו חברי התאחדות התעשיינים במרכז ובצפון הארץ, חברי פורום תעשייה 4.0, בעלים מנכ״לים ויו"רים של מפעלי התעשייה בצפון ובמרכז, מהנדסים, יועצים, מנהלי מפעלים וסמנכ"לי תפעול. הוועידה נערכת בשיתוף התאחדות התעשיינים מרחב צפון ורשות החדשנות.