חברה ישראלית הוכרה כ"כוכבת עולה" בתחום טכנולוגיית הבינה המלאכותית האינטואיטיבית

מאת יחיאל ינאי      פורסם: 18.12.2019
חברת המחקר Chartis ציינה בדו"ח שפרסמה לא מכבר את החברה הישראלית ThetaRay, הספקית המובילה לפתרונות ביג דאטה מבוססי AI, כ"כוכבת עולה" בתחום בשנת 2019.

דו"ח RiskTech100 2019 נחשב למחקר העצמאי המקיף ביותר בקרב השחקנים העיקריים בעולם בתחום טכנולוגיות הסיכון והתאימות. הדו"ח סוקר את ספקי הטכנולוגיה והמובילים בתחום השירותים המקצועיים של פתרונות הסיכון, הערכת השווי והתקנות שלהם.
ThetaRay הוקמה בשנת 2013 על ידי הפרופסורים אמיר אברבוך מאוניברסיטת תל-אביב ורונלד קויפמן מאוניברסיטת ייל. עם 16 פטנטים, בנתה החברה פלטפורמה אנליטית מתקדמת מקצה לקצה שממנפת את טכנולוגיית ™ Intuition Artificial, טכנולוגיה מתקדמת של למידת מכונה, כדי לספק למוסדות פיננסיים גילוי מוקדם של פשיעה פיננסית לא ידועה, להפחתת התראות השווא ולעמידה ברגולציה. 

בתגובה לקביעת הדו"ח, מסר מנכ"ל ThetaRay מרק גזית: "זה כבוד לקבל את ההכרה הזו. ThetaRay נבדלת מהספקים האחרים בשל היכולת שלנו לאתר פשע כלכלי לא ידוע באמצעות טכנולוגיית הבינה המלאכותית האינטואיטיבית שפיתחנו. החברה זכתה להכרה הזו הודות לטכנולוגיה המובילה ולצוות שלנו. חברות פיננסיות של ימינו אינן יכולות להגן על עצמן כראוי בפני פשיעה פיננסית עם פתרונות שאינם כוללים מערכות AI. הערך שאנחנו מביאים לחברות פיננסיות הוא ברור", הוסיף גזית. "ThetaRay מציעה את הפתרונות המתקדמים ביותר בתחום הבינה המלאכותית האינטואיטיבית לאיתור הלבנות הון, סחר בסמים ובבני אדם, מימון טרור, הונאות ומעשים זדוניים אחרים".
מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay