חברות הסלולר נכנסות לשירותי IoT לתעשייה

מאת אבישג אשר       פורסם: 26.1.2019
חברות סלולר ישראליות הודיעו על כניסה לתחום ה-IoT בישראל, למרות שטכנולוגיות הדור החמישי עדיין לא נראות באופק בישראל. טכנולוגיות הדור הרביעי הנוכחיות מאפשרות אמנם קישוריות בקצבים גבוהים, אולם הן לא יאפשרו הפעלה של מערכות עתירות נתונים תעשייתיות כמו מעקב אוטומטי בזמן אמת אחר התנהלות קו הייצור והעברת וידאו באיכות גבוהה ממערך מצלמות גדול.

חברת Hot Mobile הודיעה על השקת מערכת IoT Connevtivity, המציעה מענה לצורך בקישור מתקנים וחיישנים באמצעות "האינטרנט של הדברים". החברה מציינת כי מדובר במערכת עם יכולות שירות עצמי, המאפשרת חיבור של כרטיס SIM למוצרים המותאמים ל-IoT וכך לשלוט ולנהל פריסות גדולות, ניתוח שימושים, פעולות הקצאה אוטומטיות, שירותים מבוססי מקום ועוד.
המערכת של הוט מובייל מבוססת על שרותי ענן פרטי מאובטח ומאפשרת פתרון רב-מנויים לארגונים עם מערכות טכנולוגיות בעולמות ה-IoT, הזקוקים ליכולת ניהול סימים במגוון מסלולים. המערכת, שפותחה בשיתוף עם חברת EyesOnT, מגדירה טכנולוגיות גישה ייעודיות המספקות מענה לאתגרים הבאים בעולמות ה-IoT ומאפשרת: גמישות מקסימאלית בניהול הסימים, ביצוע קל של פעולות חיבור, ניתוק או השהייה של סימים, שינוי חבילות מבין מגוון חבילות קיימות, דו"חות בחיתוכים שונים ויכולת קבלת התראות על חריגות גלישה. הוט מובייל חולקת רשת סלולרית משותפת עם פרטנר אך מפעילה ליבת רשת עצמאית.

לפני כן הודיעה סלקום על השקת רשת ה-IoT LTE הראשונה בישראל, שגם היא נועדה לענות על צרכי ארגונים שיבקשו להפעיל מערכות "אינטרנט של הדברים". הרשת של סלקום מציעה פתרונות כמו חיבור קל של חיישנים, שיפור נצילות אנרגטית, שיפור בכיסוי הרשת, תמחור אטרקטיבי ליחידות קצה ותמיכה בכמות גדולה של התקני קצה. תקן הרשת של סלקום, 3GPP, מוכר בעולם הסלולר כבעל יתרונות בשיפור נצילות אנרגטית, שיפור משמעותי בכיסוי הסלולרי, כולל מבנים ומרתפים, מודל עלויות אטרקטיבי לרכיב התקשורת, תמיכה רשתית בכמויות גדולות של התקני גישה ומודמים ותקן גלובלי וטכנולוגיה בעלת רמת אבטחת מידע ואימות גבוהים מאד המאפשרים רמת שירות גבוהה.