"הפתרונות של BIOVIA יכולים לספק לחברות סטארט-אפ ישראליים את הכלים הדרושים כדי להגביר את החדשנות, להגדיל את הפרודוקטיביות, לשפר את האיכות ואת ההתאמה, להפחית עלויות ולהאיץ את זמן היציאה לשוק". כך אמר בשבוע שעבר מנכ"ל חברת BIOVIA, ליף פדרסון, והסביר כיצד חברות התרופות חייבות להשתנות ולמנף טכנולוגיות, דוגמת בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML), כדי לחסוך זמן ולהוריד עלויות במטרה להשיג יתרון תחרותי. פדרסון בחן את הפוטנציאל ואת ההזדמנויות בשוק ההיי-טק הישראלי, במיוחד בתחומי מדעי החיים, הבריאות, המכשור הרפואי והפארמה.
מנכ"ל חברת BIOVIA מבית דאסו סיסטמס הציג בכנס ביומד ה-18 פתרונות לשוק הישראלי המאפשרים פיתוח חדשני ויעצימו את אסטרטגיית החדירה לשוק עם החזר השקעה משופר תוך כדי הפחתת זמני תהליך הפיתוח. לדבריו, הפתרונות של  BIOVIA מאפשרים חדשנות ויוצרים ערך ויעילות עסקית בתחומי מדעי החיים והכימיה, בכל צרכי המעבדה. בין היתר הציג פדרסון יכולות בינה מלאכותית (AI) מתקדמות לפיתוח בתחום מדעי החיים.

"חברות התרופות חייבות למנף טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להתייעל ולהשיג יתרון תחרותי" 

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 18.5.2019
כך אמר מנכ"ל חברת BIOVIA של דאסו סיסטמס, בכנס   2019 BIOMED
פתרונות BIOVIA  מבית דאסו סיסטמס הוצגו בכנס על ידי מנכ"ל BIOVIA, ליף פדרסון, יחד עם מנכ"ל דאסו סיסטמס בישראל, אלי בויקיס. לדבריהם, BIOVIA מספקת פתרונות חדשניים לפיתוח הדור הבא של המכשור הרפואי, התרופות והמוצרים הפרמצבטיים, כמו גם בתחומי המכשור הביוטכנולוגי ורכיבי הטיפול בחולים.
"שיפורים אלה יתמכו בדמות השוק הישראלי כמתחרה בעל ערך גבוהה בשוק העולמי".
 
דאסו סיסטמס מביאה לתעשיית מדעי החיים את מיטב האפליקציות המותאמות (best-of-breed), המסופקות דרך פלטפורמת ה-DEXPERIENCE3. האפליקציות מאפשרות לחברות לפתח, לחקור, להשיג, לארגן, לנתח ולשתף נתונים בדרכים חסרות תקדים לאורך כל שלבי חיי המוצר. כלי ההערכה השיתופית ומערכת השוואת הביצועים של BIOVIA מאפשרים לחברות להעריך את צרכי ניתוח הנתונים שלהן ולהבטיח שהן משתמשות בשיטות עסקיות תעשייתיות מתאימות על מנת להבטיח ניטור וניתוח איכותי כדי למטב החלטות מבוססות מדע.
 
במהלך הכנס הציג ​​מנכ"ל BIOVIA מצגת על תפקידה של בינה מלאכותית ברפואה. המצגת התמקדה בהיבטים השונים ובערך של טכניקות במרחב הביו-רפואי. המצגת כללה גם כמה דוגמאות של שימוש ביישומים בתהליכי גילוי, פיתוח וייצור בהם ארגונים הצליחו להשיג יתרון תחרותי על ידי הסתגלות ל-AI ו-ML כמרכיב ליבה במחקר, פיתוח וייצור שלהם.
לדברי מנכ"ל דאסו סימטס בישראל, אלי בויקיס, "הנגישות הייחודית של מידע וידע מתעשיות אחרות וטכנולוגיות מתחומי מדע אחרים, הזמינים באמצעות פלטפורמת ה- 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס ,תאפשר ללקוחות משוק מדעי החיים הישראלי לאמץ גישה מקיפה חסרת תקדים: ממוצר - לייצור, וממולקולות קטנות, מוצרים ביולוגים והתקנים - למוצרים משולבים".
ליף פדרסון, מנכ״ל BIOVIA של דאסו סיסטמס