חברות ישראליות הציגו פתרונות למשבר הרעב והצמא העולמי

מאת אבישג אשר       פורסם: 8.12.2018
שתי חברות ישראליות בתחום טכנולוגיית המזון נבחרו להציג לראשי הכלכלה העולמית פתרונות למשבר הרעב העולמי בוועידת "וול סטריט ג'ורנל" שהתקיימה בשבוע שעבר בוושינגטון.

חברת Flying Spark, הפועלת במסגרת חממת טכנולוגיות ייצור המזון של חברת שטראוס (The Kitchen) ורשות החדשנות, מייצרת מזון מחלבון, המופק מגלמי זבוב. מבחינה תזונתית, החלבון של מוצרי המזון שמייצרת החברה אינו נופל מחלבון אחר מהחי: הוא נטול כולסטרול, ללא שומן טראנס ועשיר במינרלים, סידן, מגנזיום וברזל. בנוסף, הטכנולוגיה של החברה מאפשרת צריכת חלבון תוך שמירה על סביבה בת-קיימא. החברה הציגה עוגיות וקרקרים שמבוססים על החלבון אותו היא מייצרת, והציעה אותם לטעימה כשעליהם ממרח חומוס.

חברת WaterGen מייצרת מים מאוויר, ללא שימוש בחשמל. הטכנולוגיה של החברה מספקת מקור זול, שופע ומתחדש של מי שתייה נקיים גם במקומות חמים וצחיחים או בכאלה שחוו אירועים של מזג אוויר קיצוני. כבר היום פועלת החברה ברחבי העולם ומסייעת לאוכלוסיות המקומיות לקבל גישה למים נקיים לשתייה. החברה הציגה את מכשיר המים שלה, והגישה למשתתפים כוס מים איכותיים שנוצרים מאוויר המקום. 
השתתפות החברות בוועידה נעשתה כחלק משיתוף פעולה בין משרד הכלכלה והתעשייה והמשרד לנושאים אסטרטגיים ולהסברה, כחלק מפרויקט עולמי להסברה כלכלית לחשיפת פתרונות ישראליים לבעיות גלובליות. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר: "זה זמן רב שידוע לכל מדינות העולם כי הטכנולוגיות הישראליות משנות את העולם. כמעט בכל תחום שנבחר ישנה טכנולוגיה ישראלית פורצת דרך שמשנה את כללי המשחק: בסייבר, בציוד רפואי, בתחום הרכב, החקלאות, האנרגיה וגם בתחום המזון שכולל בחובו גם את תחום המים". השר לנושאים אסטרטגיים ולביטחון פנים גלעד ארדן אמר: "אלו הן הפנים האמיתיות של ישראל: חברות ישראליות מצילות חיים ברחבי העולם, מאפשרות גישה למים נקיים, ומייצרות פתרונות מזון, למיליוני אנשים ברחבי העולם".

בוועידה השתתפו 120 מנכ"לים של חברות מובילות בכלכלה העולמית, שהכנסתן המצטברת מגיעה לכ-2.9 טריליון דולר בשנה. בין הנואמים בוועידה היו ג'ון בולטון היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן, סטיב מנושין שר האוצר של ארה"ב, רוברטו אזוודו, מנכ"ל ארגון הסחר העולמי, קווין האסט יו"ר המועצה לכלכלה של הבית הלבן ויו"ר קבוצת ניוז קרופ רופרט מרדוק.
עוגיות זבובים ישראליות בדוכן של  Flying Spark                                                         צילום: רלף אלסווג. 
חדשנות תעשייתית ישראלית: