חברת הסייבר התעשייתי VDOO מנעה 150 פריצות אבטחה לא ידועות

מאת אבישג אשר       פורסם: 30.4.2019
חברת הסייבר התעשייתי וידו (VDOO) הצליחה לסייע לעשרות חברות תעשייה להתמודד עם 150 פרצות אבטחה לא ידועות ("פרצת יום אפס") ועוד יותר ממאה אלף פרצות אבטחה מוכרות. הטכנולוגיה של וידו עושה שימוש ביכולות למידת מכונה כדי ליצור פרופיל אבטחה לכל מערכת תעשייתית באמצעות איתור מערך האיומים הייחודי המאפיין אותו, בדיקות חדירה וניתוח של הבדלים בין תפקוד תקין ללקוי.

החברה פיתחה טכנולוגיה לאיתור פרצות אבטחה במערכות IOT תעשייתי ובמערכות משובצות מחשב (Embeded systems) בתעשייה. הפלטפורמה של החברה מאפשרת ללקוחות לאתר ליקויי אבטחה ולהטמיע את התיקונים שלהם בקנה מידע גדול, בהתקנים ותיקים וחדשים כאחד. המערכת כוללת מנתח מערכות תוכנה ומגלה פרצות אבטחה וחולשות אפשריות, תקן אבטחת סייבר שמוענק ליצרנים וחברות שעומדים בבדיקת האבטחה וסוכן תוכנה, שפועל במוצרי ה-IoT, מריץ קבצים ומחפש חולשות. 
לפי גישת וידו, בעיית האבטחה של מערכות משולבות מחשבים אינה מיוחדת לתחום מסוים של מוצרים. מאגר המידע שנאסף במסגרת המחקר שלה כולל חומרה והתקנים מסוגים רבים של מוצרים, בהם מכונות ייצור, מערכות בטיחות ואבטחה פיזית, בניינים חכמים, תעשיית הרכב, מערכות  רשת ארגוניות, ועוד. רבות מהמכונות הפגיעות מחוברות לאינטרנט, בהן מצלמות אבטחה, מערכות הקלטה, ממירים ורכיבים תעשייתיים כמו בקרים פיזיים-לוגיים.

חברת וידו סיימה לאחרונה סבב גיוס שני בהיקף 32 מיליון, אותו הובילו הקרנות WRVI Capital ו-GGV Capital, והשתתפו בו משקיעים בולטים כמו NTT Docomo היפנית שהיא גם לקוח של וידו, אביגדור וילנץ מייסד גלילאו ואנפורנה לאבס, Dell קפיטל, קרן 83North והמשקיע דייב סטרום, מי שהוביל את השקעת הסיד בחברה. החברה הוקמה ב-2017 על ידי נתי דוידי, אורי אלטר ואסף קרס והיא מעסיקה 56 עובדים.