חברת התכנון בתלת ממד PTC רוכשת את Frustum ב-70 מיליון דולר

מאת אבישג אשר       פורסם: 2.12.2018
חברת PTC הודיעה על רכישת חברת Frustum, חברת תוכנה שמתמחה בתכנון תלת ממדי, בסכום של כ-70 מיליון דולר. הטכנולוגיה של פרוסטום עושה שימוש בבינה מלאכותית ליצירת אפשרויות עיצוב ותכנון. הרכישה צפויה לייצר יתרון משמעותי בשוק לקו מוצרי Creo של PTC, שמפותח במרכז הפיתוח של החברה בישראל.

פרוסטום ממוקמת בקולורדו, ארה"ב, ומפתחת טכנולוגיית תכנון הנדסית מבוססת ענן לתחנות עבודה שולחניות, המאפשרת למעצבים ומהנדסים לפרוץ גבולות עיצוב חדשים באמצעות יכולות רבות עוצמה של בינה מלאכותית. רכישתה תאפשר ל-PTC שימוש בבינה מלאכותית בכדי לספק מגוון אפשרויות תכנון, המלצה על גישות תכנון והנחיית המשתמש בתהליך התכנון ובסוף התהליך גם תיקוף של תכנון המוצר השלם לפני העברתו לייצור. 
"רכישה זאת מאפשרת ל-PTC  לדחוק את גבולות הטכנולוגיה," אמר ג'ים הפלמן, נשיא ומנכ"ל PTC. "קו מוצרי Creo הוא בליבת האסטרטגיה של PTC והיכולות של פרוסטום ישפרו את מוצרי Creo בעולם התכנון וההדמיות. לאור כניסתן לשימוש של טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך כגון מציאות רבודה (AR) ומציאות וירטואלית (VR), מחשוב עתיר ביצועים, אינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית והדפסה בתלת-ממד, תחום התיב"ם צפוי להיכנס לעידן חדש. PTC מחויבת להוביל את הרנסנס בתעשייה."

זיו בלפר, מנכ"ל PTC ישראל, אמר: "קו מוצרי התיב"ם של PTC העולמית מפותח בשני מרכזי הפיתוח שלנו בארץ, בהרצליה ובחיפה, המונים 300 עובדים. רכישת פרוסטום תשפיע בצורה דרמטית עלינו, כיוון שהטכנולוגיה של החברה שנרכשה תשולב בדור החדש של קו המוצרים אותו אנחנו מפתחים ותעניק לו יכולות דרמטיות שיאפשרו ללקוחותינו להפחית עלויות בתהליך המו"פ, לשפר את המוצרים ולקצר את משך זמן השקת המוצר לשוק. כל אלה יתאפשרו באמצעות יכולות בינה מלאכותית מתקדמות. היכולות שמביאה פרוסטום יקדמו משמעותית את אסטרטגיית הייצור של החברה בתחום ההדפסות בתלת ממד והייצור התוספתי".

הבינה המלאכותית היא חלק בלתי נפרד מהטכנולוגיה של פרוסטום. היא מסוגלת ללמוד, להתפתח ובסופו של דבר לבצע מטלות מרכזיות, כמו מתן משוב רב ערך למתכנן בשלב מוקדם של תהליך התכנון, אופטימיזציה בו זמנית למספר רב של משתנים ויעדים על מנת להציע למתכנן חלופות תכנון רבות וחדשניות המאפשרות לחברות לקצר באופן משמעותי את מחזורי הפיתוח ההנדסי, עריכת שינויים בתכניות כדי למלא מספר רב של דרישות ואילוצים לרבות תכונות פיזיות, זמינות חומרים, תהליכי ייצור ויעדי תכנון ומיכון הבדיקות של תוצאות התכנון תוך הבאה בחשבון של תובנות ארגוניות לרבות תמחור, שרשרת אספקה ונתוני איכות.