חברת CIVA מחזקת את מעמדה בשוק התקשורת לאינטרנט תעשייתי של הדברים

מאת אבישג אשר       פורסם: 4.7.2018
ספקית טכנולוגיות עיבוד האותות והבינה המלאכותית CIVA הודיעה על השקת CEVA-Dragonfly NB2, פתרון חדש המיועד למוצרי IoT הפועלים ברשתות סלולריות מהדור החמישי. טכנולוגיית תקשורת זו היא הבסיס עליו ייבנו רשתות אינטרנט תעשייתי שייחברו את כל רכיבי המפעל והחיישנים המותקנים לארוך קו הייצור.

שוק ה-NB-IoT נהנה מצמיחה מהירה בשנתיים האחרונות, ולהערכת אריקסון מוביליטי הוא צפוי לצמוח בכל שנה בכ-30% ולהגיע לכ-3.5 מיליארד מוצרים ב-2023. הפתרון שסיוה פיתחה הוא הראשון, העונה לדרישות התקן החדש eNB-IoT Rel14, ומבוסס על הצלחת הפתרון הקודם של החברה, CEVA-Dragonfly NB1, שכבר משולב במגוון תחומים רחב. 

הפתרון החדש כולל את כל רכיבי החומרה והתוכנה, כולל משדר/מקלט 
RF ומגבר הספק, הנדרשים לפיתוח מהיר של מוצרי eNB-IoT. הוא מאפשר שיפור בביצועי המוצרים באמצעות העברת קצבי נתונים מהירה יותר, ניהול חסכוני יותר של צריכת ההספק ושיפור בחיי הסוללה, וכן אבטחת מידע משופרת – לעומת הפתרון הקודם. סיוה מסרה, כי ביישומי IoT המשלבים מעקב לוויני אחר נכסים ובני אדם, חקלאות ומיפוי וירטואלי – הפתרון החדש מאפשר איתור ועקיבה מהירים יותר עד פי 8 בהשוואה לפתרון הקודם. בנוסף, הפתרון החדש תומך גם במוצרים המופעלים באמצעות קול על-ידי הרצת יישומי זיהוי קולי על מעבד ה-CEVA-X1 המשולב במערכת.
מנהל חטיבת התקשורת הסלולרית של סיוה, מיכאל בוקאיה, אמר: "השימוש במוצרי NB-IoT הולך ומתרחב במהירות, וסיוה נמצאת בחזית החדשנות הטכנולוגית בשוק זה. הפתרון החדש מגיע בעקבות הצלחת הפתרון הראשון שלנו, וכעת אנו מציעים פתרון מלא וחסר תקדים במונחי אינטגרציה וצריכת הספק, שאף מוכח בסיליקון. האפשרויות לשילוב תת-מערכת לניווט לווייני ויכולות זיהוי קולי מגדילות משמעותית את מספר המוצרים שניתן לשלב בהם אותו. כיום, אין אף חברת קניין רוחני אחרת המציעה פתרון מלא לתחום eNB-IoT, ואנו שמחים לשתף פעולה עם לקוחותינו ליצירת גל חדש של יישומים ומכשירים לתחום האינסופי של ה-IoT".