חברת GLV פיתחה צינור אוורור חדשני בסיוע רשות החדשנות

מאת אבישג אשר       פורסם: 9.3.2019
חברת GLV סיימה מהלך חדשנות פורץ דרך בסיוע רשות החדשנות ופיתחה צינור אוורור גמיש, קשיח למחצה, שמשלב פתרון חדשני וטכנולוגיה חדשה של ייצור סדרתי. תהליך פיתוח המוצר החדש ממחיש את היכולת של מפעלים רבים להכניס חדשנות למוצריהם במאמץ ממוקד בסיוע רשות החדשנות, וללא צורך במערך מו"פ יעודי.
המשימה שעמדה בפני GLV היתה לפתח מוצר לשימוש במייבשי כביסה ומזגנים, אשר יעמוד בסטנדרטים של מכון התקנים האמריקאי UL ובדרישות של חברת ג'נרל אלקטריק וחברת ווירפול. סטיבן ליבסון מנכ"ל החברה, אומר: "המוצר המתחרה שקיים בשוק הוא יקר, מסורבל לשימוש, מוגבל לשימוש באתרים מסוימים ולא נוח למתקינים בשטח. אנו פיתחנו מוצר נוסף תוך שימוש בטכנולוגיה הקיימת ברשותנו, אך השתמשנו בחומר גלם שונה. בסיוע רשות החדשנות תכננו ועיצבנו צינור אוורור גמיש קשיח למחצה, המהווה שילוב של פתרון חדשני יחד עם טכנולוגיה חדשה של ייצור סדרתי של מוצר חדש המקובל גם ע"י ג'נרל אלקטריק וגם ע"י ווירפול ואשר עומד גם בסטנדרטים של UL ומאושר על-ידו".

לדברי ליבסון, לאחר שהמוצר זכה לאישור כל הגורמים, GLV השיגה בפועל את כל היעדים שהציבה לעצמה: "סיפקנו מוצר, המהווה פתרון חדשני ונדרש ע"י הצרכנים, קל ונוח לשימוש, זול בהשוואה לפתרונות קיימים אחרים, אשר מאפשר חסכון בזמן ובכסף והגדלה משמעותית במכירות וברווחים בתחום הפעילות שלנו".

חברת GLV ממעלות היא יצרנית של תעלות אלומיניום גמישות שרשוריות למערכות מיזוג אוויר ואוורור. לחברה היתר לסימון תו תקן ממכון התקנים הישראלי ת"י 5678 לכל התעלות המשווקות למערכות מיזוג אויר ואוורור בבניינים בשוק הישראלי וכמו כן תקן איכות ניהול ISO 9001:2008. החברה עושה שימוש במכונות ייצור שפותחו על ידה ומייצרת מגוון מוצרים לשוק הביתי והתעשייתי בישראל, באירופה ובארה"ב.