חברת Kuhlmeyer הגרמנית מציגה מכונות שיוף רובוטיות

מאת אבישג אשר       פורסם: 12.9.2018
חברת Kuhlmeyer הגרמנית תציג בתערוכת האנובר בחודש אוקטובר קו חדש של מכונות שיוף, המשתלב בתהליך רובוטי תעשייתי. מדובר במכונות שיוף עם חגורות ליטוש בעיצובים וצורות שונות. המכונות מבוססות על שיוף וליטוש בשני שלבים, גם בעיצוב עם הנעה אוטומטית, וגם העברה אוטומטית של המוצר בין הרצועות. דגם Robotec החדש הוא מכונה אוטומטית לחלוטין.

לצורך הליטוש האוטומטי של מוצרים מיוחדים, כגון לוחות מתכת גדולים או רחבים, קירות בידוד וחימום, מיכלים ומשטחי מכונות, החברה מציעה את כל הציוד המתאים להנעת מוצרים כאלה בתמיכה על ידי אוטומציה מתאימה של המכונה. מדובר בשתי מכונות שונות לשיוף וליטוש, לייצור וחיתוך זוויתי, פינתי או משופע סימטרי: מכונת שיוף וליטוש עם שיעור הסרה של 80 סמ"ק לשעה ומכונת השיוף והליטוש האוניברסלית עם שיעור הסרה של 200 סמ"ק לשעה. 
זאב גלוגאו, מנכ"ל גלותעש למסחר המייצגת את החברה בישראל, אומר כי שיוף משופע של הדפנות ניתן לביצוע בדרכים שונות, הן באמצעות ליטוש קבוע ("FasenFix") עם קצב הסרה של עד 80 סמ"ק לשעה והן במכונת השיוף האוניברסלית, עם קצב הסרה של 200 סמ"ק לשעה. גלותעש למסחר מייצגת יצרניות בתחומי עיבוד פח דק ועבה, טיפולי ועיבודי שטח, מכבשים, עיבוד שבבי וטיפולים תרמיים.
דגם Robotec של מכונת השיוף של Kuhlmeyer                                                                    צילום: Kuhlmeyer