חברת LG השקיעה בחברות חדשניות בתחום הרובוטיקה

מאת אבישג אשר       פורסם: 10.7.2018
השקעה חדשה של LG Electronics בחברת רובוטיקה אמריקאית, מהווה מהלך השקעה ראשון של החברה בטכנולוגיות רובוטיקה מחוץ לתחומי קוריאה, המגיע לאחר שורת עיסקאות עם חברות הזנק קוריאניות הפועלות בתחום. בסך הכל, השקיעה החברה בשנה האחרונה יותר מ-90 מיליון דולר בחברות רובוטיקה.
החברה העיקרית בה השקיעה LG היא Romostar, יצרנית רובוטים לתעשייה. החברה חותרת להציע פתרון כולל לחברות הפועלות בתחומים תעשייתיים כדוגמת יצרניות מכשירי המובייל, צגי מחשב, תעשיית הרכב ותעשיית המוליכים למחצה.

כעת השקיעה LG בחברת Bossa Nova Robotics, ספק מוביל של מערכות איסוף נתונים ברמת מדפי התצוגה, במסגרת עולם הקמעונאות. וולמארט, חברת הקמעונאות הגדולה בעולם, בוחנת מאז השנה שעברה את השימוש ברובוטים לסריקת מדפי תצוגה מתוצרת Bossa Nova במספר חנויות.
כמו כן השקיעה LG בחברת Acryl, שנוסדה על ידי צוות אנשי אקדמיה מהמכון למדעים ולטכנולוגיה של קוריאה (KAIST), חברת מחשוב קוגניטיבי הפועלת זה שבע שנים ומציעה פלטפורמת בינה מלאכותית (AI) משולבת בשם "ג'ונתן", המסוגלת לזהות רגשות אנושיים ולהבין לעומק את המשמעות של טקסט, דיבור ותמונות – על בסיס Big Data ולמידה עמוקה. חברת רובוטיקה נוספת היא SG ROBOTICS, חברת הזנק המפתחת רובוטים נלבשים, המיועדים לסייע לאנשים המתמודדים עם בעיות תנועה.

שורת ההשקעות האלה תאפשר ל-LG להציג לשוק כבר בעתיד הקרוב ביותר רובוטים בעלי יכולות שירות גבוהות, צפויים להפוך לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של LG. החברה כבר התקינה והפעילה במהלך משחקי החורף בפיונג-צ'נג בקוריאה שורת רובוטים, לרבות רובוט להנחיית נוסעים בנמל התעופה הגדול בקוריאה, ורובוטים העוסקים בניקוי הנמל הזה. מוקדם יותר השנה, בתערוכה CES, חשפה LG שלושה אבות טיפוס לרובוטים בסדרת CLOi, המתוכננים לעבודה באתרים גדושי תנועה דוגמת מלונות ומרכולים. הרובוטים מסדרת CLOi מפותחים על ידי LG במקביל לקו מוצרי ThinQ, שהוא המותג תחתיו מנהלת החברה את פעילותה בתחום האלקטרוניקה הצרכנית-בידורית ומכשירי החשמל הביתיים.