חברת MOV.AI מציגה: האנדרואיד של הרובוטיקה

מאת אבישג אשר       פורסם: 14.8.2018
הסטארטאפ הישראלי-ספרדי MOV.AI מפתח אקוסיסטם, שיאפשר למפתחים, אינטגרטורים ויצרנים תעשייתיים לשתף פעולה בפיתוח מערכת הפעלה תעשייתית ראשונה מסוגה לרובוטים שיתופיים (קובוטים) אינטליגנטיים, כך מדווח האתר טקראנץ'. המערכת צפויה לאפשר הקמה של קווי יצור ומערכי תפעול בהם משתלבים רובוטים חכמים יותר. החברה סגרה לאחרונה סבב גיוס הון בסיסי (seed) בהיקף 3 מיליון דולר, אותו הובילו קרנות ההשקעה ויולה ו-NFX
חברת MOV.AI נוסדה על ידי לימור שוויצר, בעל ניסיון של יותר מ-20 שנה בתחומי הרובוטיקה. המערכת מציגה תכונות כמו מיפוי אינטואיטיבי, ניווט אוטונומי, יכולת זיהוי והימנעות ממכשולים, ועמידה בדרישות בטיחות. קהל היעד העיקרי של הטכנולוגיה יהיה יצרני ציוד תעשייתי רובוטי, אינטגרטורים של אוטומציה ויצרני רובוטיקה שיתופית. החברה מבצעת כיום מספר פיילוטים עם חברות גדולות באסיה, אירופה וארה"ב.

שוויצר אמר: "החזון שלנו הוא לשפר פרודוקטיביות על ידי שחרור כח העבודה האנושי מהעבודות הפיזיות הנפוצות. המכונות שמופעלות כיום על ידי בני אדם יהפכו לרובוטים אוטונומיים שיעבדו בסביבתם באופן בטיחותי ויעיל". רונן ניר, שותף כללי בויולה ונצ'רס, אמר: "MOV.AI מאפשרת לראשונה להטמיע רובוטים אוטונומיים בהיקף נרחב. אנו מאמינים שהטכנולוגיה שפיתחה החברה תהפוך לסטנדרט שבו ישתמשו השחקנים הפועלים בתחום הרובוטיקה בעולם - בין אם מפתחים ובין אם יצרנים".

גיגי לוי-וייס, מנהל ושותף ב-NFX, אמר: "MOV.AI ממנפת את הכישורים הטכנולוגיים המעמיקים שלה ואת שנות הניסיון המעשי שלה בתחום המו"פ של הרובוטיקה על מנת להנגיש רובוטים אוטונומים לכלל השוק. החברה הינה פורצת דרך בתחום ואנו גאים להשקיע בסטארט-אפ כה מבטיח".