חברת TDK-Lambda שידרגה את קווי הייצור במפעל בכרמיאל

מאת אבישג אשר       פורסם: 2.5.2018
חברת האלקטרוניקה TDK-Lambda הובילה לאחרונה מהלך לשדרוג קו ה-SMT, המשמש להשמת רכיבים אלקטרוניים על המעגלים החשמליים אותם החברה מייצרת לשימוש במוצריה. קו היצור החדש והמתקדם תומך בייצור מוצרי החברה החדשים ומאפשר העלאה משמעותית של כושר הייצור, לצורך עמידה בביקוש, הנמצא במגמת עלייה מתמדת, ולטובת ייעול זמני הייצור ועבודת המפעל. במסגרת מהלך שדרוג קו הייצור, הורכבה מכונה חדשה תוצרת YAMAHA, המאפשרת הספק של 90,000 השמות בשעה לעומת הספק של 23,000 השמות בשעה בקו היצור הישן.
חברת TDK העולמית, בעלת מחזור של כ-10 מיליארד דולר בשנה, מקיימת פעילות מו"פ בישראל מזה כ-30 שנה, לאחר שרכשה את חברת Lambda הישראלית. ישראל היא מוקד המו"פ הרביעי בגודלו של TDK מחוץ ליפן והשלוחה הישראלית פועלת גם כזרוע לאיתור סטארטאפים ישראלים. לאחרונה החליטה TDK על השקעה בסטארטאפ StoreDot, אשר פיתח טכנולוגיה לטעינה מהירה של סוללות ליתיום. את המהלך הובילה חברת הבת הישראלית TDK-Lambda.

TDK-Lambda, שהוקמה ב-1979, היא חברת בת של TDK Corporation. החברה מפתחת ומייצרת בישראל פתרונות הספק ליישומים שונים: ספקי כוח (גנריים ומותאמים לצרכי הלקוח), ממירי מתח, ספקי מעבדה ומסנני רעש. מוצרים אלה משמשים במגוון מערכות מתעשיית האלקטרוניקה והמכשור הרפואי ועד לתעשיות הצבאיות. את ספקי הכוח, כמו גם את שאר מוצריה, משווקת TDK-Lambda לתעשיות הביטחוניות בארץ, בהיקף של כ-4 מיליון דולר ולחברות האלקטרוניקה המובילות בעולם, כגון LG, TOSHIBA, SIEMENS, Microsoft ועוד. TDK-Lambda מעסיקה במפעל הייצור בכרמיאל כ-220 עובדים. משרד המכירות והשיווק נמצא בגבעת השלושה ועובדים בו כ-17 עובדים. כמו כן לחברה סניפים, הפרוסים ברחבי העולם וערוצי הפצה מקומיים.
מכונת ההשמה החדשה בקו הייצור של TDK-Lambda                                                         צילום: TDK-Lambda