חברת Techniplas מציגה הגה קונספט משולב תאורה חכמה, שהודפס במדפסת תלת ממד

את אבישג אשר       פורסם: 18.11.2018
חברת מדפסות התלת-ממד מנס ציונה ננו-דיימנשן, הודיעה על חשיפת הגה קונספט למכוניות, שתוכנן ע"י חברת Techniplas מקליפורניה. העיצוב החדשני של הגה הקונספט מתבסס על הדפסת תלת מימד של אלקטרוניקה ובניית הדגם התבצעה תוך שימוש במדפסת DragonFly Pro של ננו דיימנשן. מהנדסי Techniplas יצרו את הגה הקונספט בהדפסת הקווים המוליכים ישירות לתוך ההגה.

"אנו נרגשים ממגוון היישומים החדשים שהתאורה החכמה שלנו, המשולבת באלקטרוניקה התוספתית של ננו דיימנשן, עשויה להביא ללקוחותינו," אמר יו"ר ויזם טכניפלאס ג'ורג' ווטיס. "קונספט ההגה החכם לרכב הוא רק ההתחלה במסע. אנו מאמינים כי נוכל לעצב את האופן בו אלקטרוניקה, חיישנים, אנטנות ורכיבי תאורה ייוצרו בעידן המכוניות החכמות, ואנו גאים להיות הראשונים עם יכולות שכאלה". מנכ"ל טכניפלאס הוא אבי רייכנטל, מהדמויות הבולטות בעולם ההדפסה בתלת ממד , המשמש גם כיו"ר ננו דיימנשן.
חברת ננו דיימנשן, ספקית מובילה בתחום הייצור התוספתי של אלקטרוניקה הצטרפה לתכנית ה-Open Innovation של טכניפלאס בתחילת השנה, במטרה לאפשר בפעם הראשונה בתעשיית הרכב שימוש ברכיבים מוליכים, חיישנים ייצור סדרתי ואבות טיפוס בטכנולוגיה החדישה. שתי החברות מאמינות כי שילוב של תאורה עם אלקטרוניקה תוספתית עשוי לשנות את העתיד של התחבורה ע"י ייצור פרטני של רכיבי אלקטרוניקה פונקציונאליים כגון חיישנים, תצורת גאומטריות מוליכות, אנטנות, מעגלים אלקטרוניים ועוד.

"יכולות מדפסות ה-DragonFly Pro משתלבות באופן טבעי בתכנית החדשנות הפתוחה של טכניפלאס," אומר עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן, "בעזרת המדפסת יצרני רכב יכולים להדפיס מעגל אלקטרוני שלם, חלק של מחבר חשמלי, או לפתח RF וצמתים דיגיטליים במקביל לבדיקות בזמן אמת. בעזרת שיתופי פעולה כמו זה עם טכניפלאס אנו שואפים להאיץ פיתוח של מוצרים חדשניים, כגון הגה הקונספט הזה, אשר יכול להשתלב במהירות בשוק הרכב ולשפר את חווית הנהיגה".

טכניפלאס היא חברה בינלאומית בתחום העיצוב והייצור של מוצרים הנדסיים ושירותים, אשר פועלת בתחום עיצוב תחבורה עתידית. 2000 השותפים של טכניפלאס ברחבי העולם עוזרים לעשות את העולם מחובר, תוך הרחבה מתמדת של ידע והטמעת טכנולוגיה חכמה לכל מוצריהם, טכניפלאס מספקת ניידות מתואמת-אישית ומבוססת ביצועים.