חדשנות במזון: מק'ורמיק תפתח טעמים חדשים בעזרת בינה מלאכותית

מאת אבישג אשר       פורסם: 7.2.2019
אם יש משהו שמחשבים אינם מבינים בו זה מזון וטעמים, כך אפשר להניח, אבל חברת התבלינים מק'ורמיק (McCormick) וחברת יבמ (IBM) הודיעו כעת על שיתוף פעולה מחקרי ראשון מסוגו לשימוש בבינה מלאכותית (AI) לפיתוח מוצרי טעם חדשים ומזון. באמצעות מערכת הבינה המלאכותית של יבמ לפיתוח מוצרים תעשייתיים, מק'ורמיק מובילה כיוון חדשני בתחום המזון, שעשוי להשפיע על ענף ייצור המזון כולו.

באמצעות המערכת, מפתחי המוצר של מקורמיק ברחבי העולם יוכלו לגלות תחומי טעם חדשים במהירות רבה יותר באמצעות הבינה המלאכותית ולהתנסות בשילובי טעמים חדשים מתוך מאות מיליוני שילובים אפשריים בכל תחומי המדע החושי, העדפות הצרכנים ותבניות טעמים. טכנולוגיה ייחודית זו מציבה את מק'ורמיק בחזית מחקרית חדשה ביכולת הפיתוח של מוצרי מזון יצירתיים יותר וטעימים יותר תוך שמירה על בריאות המזון ועל חוויות הטעם של הלקוחות.
מק'ורמיק מתכוונת להציג את פלטפורמת מוצרי ה-AI שלה, שמכונה "ONE" כבר באמצע שנת 2019, עם ערכה של תערובת תבלינים למנה אחת של עוף בסגנון טוסקנה, מנה בשרית ברוטב בורבון ומנת נקניקיות ניו אורלינס. מפתחי המוצר של החברה יצרו את פלטפורמת המוצרים החדשה על ידי שילוב מומחיותה של יבמ בתחום ה-AI ולמידה מכונה עם 40 שנות ניסיון וטכנולוגיה קניינית של מק'ורמיק, הכוללים עשרות שנים של מתכונים ומיליוני נתונים הקשורים להעדפות הלקוחות ולטעמם. הבינה המלאכותית אפשרה למפתחי המוצרים גישה לפורטפוליו רחב של פרופילי טעם ותמציות ששיפרה את היצירתיות שלהם.

פלטפורמת ONE החדשה פותחה במיוחד כדי לספק טעמים שיערבו לחיכם של כל בני המשפחה עם היכולת לתבל הן חלבון והן ירקות. תערובות התיבול החדשות צפויות להגיע למדפי המרכולים בארה"ב עד סוף האביב הקרוב.

"השימוש של מק'ורמיק בבינה המלאכותית מדגיש את המחויבות שלנו לחדשנות, המבוססת על תובנה ויישום הטכנולוגיות המובילות כדי לשפר באופן מתמיד את המוצרים שלנו ולהביא טעמים חדשים לשוק", אמר יו"ר ומנכ"ל מק'ורמיק לורנס קורציוס, "זה אחד מכמה פרויקטים בצנרת שלנו, שבהם אימצנו טכנולוגיות חדשות ומתפתחות". 

"שיתוף הפעולה של מעבדות IBM Research עם מק'ורמיק ממחיש את המחויבות שלנו לסייע ללקוחות ולשותפים שלנו לקדם חדשנות בכל תחומי התעשייה", אמרה קתרין גואריני, סמנכ"ל מחקר בתעשייה ביבמ. "על ידי שילוב הנתונים הנרחבים של מק'ורמיק בתחום המדע והטעם עם יכולות ה- AI של יבמ אנו פועלים ביחד כדי לפתוח את גבולות היצירה ולהפוך את תהליך הפיתוח של המזון והטעמים".