חדשנות בפלסטיקה ובבנייה באמצעות מכוני מחקר

מאת אבישג אשר       פורסם: 14.3.2018
אחד מאפיקי הפעולה, בהם חברות תעשייה עשויות לקדם חדשנות ופיתוח מוצרים ותהליכים, הוא היעזרות במכוני המחקר. שניים ממכוני המחקר האלה יציגו את יכולותיהם, וכן רעיונות למחקרים מעשיים שמתאימים לביצוע על ידי חברות תעשייה, במפגש בנושא חדשנות בפלסטיקה ובבנייה, שמארגן איגוד תעשיות מוצרי בנייה וצריכה בהתאחדות התעשיינים.
  • מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל מתמחה בחקר ופיתוח של חומרים, תהליכים ותוצרים בתחומי הפולימרים וממשקיהם.
  • מכון הקרמיקה והסיליקטים מתמחה בחקר ופיתוח חומרים קרמיים וסיליקטים, ותוצרים סופיים בתחום. 
מטרת הכנס היא הצגת פעילות ויכולות מכוני המחקר והצגת רעיונות למחקרים יישומיים, שעשויים לעניין חברות תעשייה מתחומי הפלסטיקה, הגומי והבנייה. כל אחד מהמכונים יציג מספר מחקרים יישומיים הרלוונטיים לענפים השונים, על בסיסם ניתן להמשיך בתהליכי מו"פ וחדשנות ספציפיים למפעל. כמו כן, במהלך המפגש תינתן אפשרות להתייחסות המפעלים ולקיום פגישות עם נציגי המכונים.

אורן הרמבם, מנהל איגוד תעשיות מוצרי בנייה וצריכה וד"ר אמירם פורת מזירת תשתית טכנולוגית ברשות לחדשנות ישאו דברי פתיחה. לאחר מכן תוצג פעילות התאחדות התעשיינים בתחום החדשנות והיצור המתקדם. מרכז הפלסטיקה והגומי לישראל יציג חמישה רעיונות למחקרים יישומיים בעולמות הפולימרים והפלסטיקה. מכון הקרמיקה והסיליקטים יציג גם הוא חמישה רעיונות למחקרים יישומיים בעולמות החומרים הקרמיים והסיליקטים. לאחר מכן יתקיים סבב שאלות והתייחסות של נציגי המפעלים וכן מפגשים בין נציגי המפעלים לנציגי מכוני המחקר. 


המפגש יתקיים בתאריך 15.03.2018 בשעות 9:00-13:00 במשרדי התאחדות התעשיינים 
לפרטים נוספים והרשמה: 03-5198846