חדשנות פתוחה בטכניפלס,
בדרך לתעשיית מכוניות 4.0

מאת אבישג אשר    פורסם: 7.12.2017
חברת Techniplas מוונטורה, קליפורניה, יצרנית ומעצבת של חלפים לכלי רכב יוקרתיים, צירפה שותפה נוספה לתוכנית החדשנות הפתוחה שהיא מפעילה: חברת Grupo Sicnova, יצרנית מדפסות תלת-מימד בפורמט גדול. במסגרת השותפות בין החברות, סיקנובה תציב במרכז הפיתוח של טכניפלס אחדים ממוצרי הדגל שלה. המדפסות גדולות הממדים ישמשו בתהליכי ייצור תוספתי (Additive Manufacturing), שבהם מיוצר חלק ממכונה באמצעות הזרקת חומרים בתוך המדפסת, במקום התהליכים המסורתיים של יציקה או חריטה.

"אנו שמחים לקבל את סיקנובה כחברה מלאה בתוכנית שלנו", אמר אבי רייכנטל, מנכ"ל טכניפלס דיגיטל, "השותפות הזו מדגישה את המחויבות הרבה שלנו למעבר לחלופה הדיגיטלית על ידי הרחבת תוכנית החדשנות שלנו וצירוף השחקנים הטובים והמבריקים ביותר בתעשייה. עם המדפסות בתלת-ממד של סיקנובה אנו יכולים לקדם את יכולות הייצור הדיגיטליות שלנו לרמה חדשה, על ידי שימוש במדפסות הפלסטיק מהגדולות בתעשייה".
מדפסת הדגל של סיקנובה, JCR 1000 3D היא מדפסת בדרג תעשייתי, בעלת יכולת להדפיס אובייקטים בגודל של 1000X600X600 מ"מ במהירות של 1000 מ"מ לשעה ובדיוק של 50 מיקרון. "תוכנית החדשנות של טכניפלס היא הפלטפורמה המושלמת עבור סיקנובה, כדי להמחיש את יכולת המדפסות שלנו והתאמתן לתחום חלקי כלי הרכב," אמר אנחל לאברו, מנכ"ל סיקנובה. 

החברה מצטרפת לשותפות קודמות של טכניפלס – החברות Sharebot, יצרנית מדפסות בתלת-ממד בחומרים קשים ובטמפרטורות גבוהות 
ו-DWS, חלוצה בתחום הדפסת התלת-ממד בתהליך סטריאוליתוגרפיה, המאפשר ייצור תוספתי באמצעות פוטופולימר. המטרה המשותפת היא להרחיב את גבולות הייצור המסורתיים של חלקים לכלי רכב, כשמטרה הסופית היא בניית מערך ייצור שלם בטכנולוגיית תעשייה 4.0.
טכניפלס מצהירה על עצמה כחברה העומדת לעצב את העתיד של עולם הניידות התחבורתית. ביחד עם 2,000 שותפים ברחבי העולם החברה מציעה יכולות טכנולוגיות המאפיינות עולם מחובר: היכולת לייצר כל חלק מכל חומר בכל מקום בו הוא נדרש בעולם, תוך התאמה אישית וביצוע מהיר.

בחודש מאי השנה השיקה טכניפלס את חברת הבת טכניפלס דיגיטל, העוסקת בחדשנות דיגיטלית. שמטרתה להאיץ את השימוש בטכנולוגיות קוגנטיביות, אותן יכולות טכנולוגיות שהיו נחלתם של בני אדם בשיטות הייצור המסורתיות, וכיום הולכות ומוחלפות על ידי מכונה. תחום פעילות נוסף של טכניפלס הוא מרכז הביג-דאטה העצמאי של החברה. "תעשיית הרכב ניצבת לפני משבר שיגמד את כל מה שעברה בחמישים השנים האחרונות", אמר ג'ורג' ווטיס, מייסד ויו"ר טכניפלס. "עם המומחיות הרבה שלנו בתחום הייצור, טביעת הרגל הגלובלית והגישה הישירה לטכנולוגיות קוגניטיביות וטכנולוגיות תוספתיות, אנחנו מאמינים שאנו נמצאים בעמדה ייחודית בחזית התעשייה, שתאפשר לנו להציע ללקוחות מוצרים ושירותים קוגניטיביים חדשים באיכות ובכמות ללא תקדים".

בין המוצרים שפיתחה טכניפלס: פתרונות תאורה קוגניטיביים המספקים יכולות תקשורת חדשות בין הנהג, הרכב והולכי רגל, עיצוב ומיתוג ייחודיים לכלי רכב, תריסי חרטום למכוניות, המשפרים את האווירודינמיקה של הרכב ואת יעילות צריכת הדלק ומערכת ניהול מים ואוויר, אשר משפרת את איכות האוויר בתא הנוסעים.
מדפסת Sicnova JCR 1000 3D                                                                         צילום: יח"ץ