מכון קרנו קידם פרויקטים בהיקף 710 מיליון אירו

מאת אבישג אשר       פורסם: 28.3.2018
המרוץ לחדשנות בתעשייה וטכנולוגיות תעשייה 4.0 נמצא בעיצומו. לא רק גרמניה מתהדרת במכוני מחקר תעשייתיים, גם צרפת נמצאת במרוץ ומשקיעה תקציבי עתק במחקר ובתמיכה בתעשייה. אחד הכלים העיקריים בצרפת הוא מכון Carnot, שחקן מרכזי בחדשנות תעשייתית בצרפת וחלון הראווה ליוזמות המחקר של המדינה.

מכון קרנו הוא אחד המשתתפים הבולטים בתערוכת GLOBAL INDUSTRIe, המתקיימת בימים אלה בגני התערוכה Parc Des Expositions בפריז. התערוכה מפגישה את הסביבה התעשייתית של צרפת ואירופה באירוע רחב ממדים, שמוקדש כולו לתעשייה של העתיד. ראשי מכון קרנו מציינים שהוא מנוע אמיתי של חדשנות, שמציע פרוייקטים של מחקר ופיתוח במעבדות המחקר הטובות ביותר בצרפת. 
רשת המכונים והמעבדות של קרנו מציגה בביתן משותף תחת השם Le Village Carnot (הכפר של קרנו). זה אולי מזכיר כפר של קלאב מד, אבל מי שמאכלס אותו הם 17 מכונים מתקדמים, שמציגים טכנולוגיות דיגיטליות וטכנולוגיות ייצור תוספתי, ופתרונות שאומצו על ידי שחקנים אסטרטגיים רבים בענף.

כדי לקדם את המו"פ התעשייתי של חברות צרפתיות ואירופאית ולהקל את הגישה שלהן למיומנויות והטכנולוגיות שמגיעות מהמעבדות הגדולות ביותר בצרפת, רשת קרנו מציעה טכנולוגיות רבות, שמגלמות את החידושים של המחר. בין השאר מדובר בחומרים חדשניים, נייר ואריגים שמסננים גלים אלקטרומגנטיים, סוללה אוטונומית ואורגנית להפעלת לב מלאכותי, התפתחויות אחרונות בתחום הרובוטיקה, מציאות מדומה והאינטרנט התעשייתי של הדברים ומערכות שמשפרות את הניצולת של אנרגיה. אנשי קרנו נוכחים במקום ומדגימים את הטכנולוגיות המוצגות.

תצוגה מעניינת במיוחד היא הדגמה חיה של מפעל מקושר, שבה ניתן להיכנס אל תוך מפעל הדגמה שנבנה במיוחד עבור התערוכה, ולהתנסות מקרוב בטכנולוגיות המאפיינות את המפעל החכם.

עם 30,000 אנשי מחקר ו-1,050 פטנטים שנרשמו רק ב-2016, מכון קרנו חתם על חוזים עם שותפים עסקיים בהיקף 710 מיליון אירו. טכנולוגיות שפותחו במכון נמצאות בבסיס הקמתן של 170 חברות הזנק בשנה. נתונים אלה מציבים אותו כשחקן המרכזי בצרפת בין מכוני המחקר הפרטיים והציבוריים. במכון קרנו אומרים שהמכון הוא שותף חיוני במאמץ להפוך את צרפת למובילה העולמית בתעשייה של העתיד ובתמיכה בחדשנות עסקית בכל רחבי העולם.
מפעל מקושר (Usine connectée) בתערוכת GLOBAL INDUSTRIe 2018                                            איור: יחץ

חדשנות תעשייתית צרפתית: