חומר פלסטי חדשני להדפסות תלת מימד תעשייתיות צפוי לשנות את ייצור המכשור רפואי בארץ 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 18.12.2019
VisiJet, חומר הדפסה פלסטי חדשני המיועד להדפסות תלת מימד תעשייתיות, הושק בימים אלה בארץ על ידי חברת קליבר מבית  3D Systems האמריקנית, הנחשבת לאחת ממייסדות תחום ההדפסה התעשייתית בתלת מימד. מאז ספטמבר 2019 הכריזה קליבר על 10 חומרי הדפסה חדשים העונים על מגוון רחב של צרכי שוק.

ה- VisiJet, המשמש להדפסה במדפסת ProJet MJP 2500 Plus, עמיד בטמפרטורה של 90 מעלות, ועומד בסטנדרטים המחמירים בתעשייה. מדובר בחומר שקוף, חזק במיוחד, המיועד למגוון תחומי תעשייה, ובהם תחום הרכב, מוצרי צריכה ויישומים לתחום הבריאות והמכשור הרפואי. 
לדברי מנהל השיווק והמכירות בחברת קליבר, דורון צינר, החומר אידיאלי לייצור אבות טיפוס פונקציונליים של חלקים המיועדים לעבודה בסביבות חמות. ״העובדה שמדובר גם בחומר שאינו מזיק לרקמות חיות (ביו-קומפטבילי) הופך את ה- VisiJet לאופטימלי לייצור מכשור רפואי ובמיוחד מערכות רפואיות מורכבות עם מבנים מיוחדים המיועדים לזרימת נוזלים דרכם״.
מדפסת ProJet MJP 2500 Plus. באדיבות 3D systems
חומר אידיאלי לייצור אבות טיפוס פונקציונליים של חלקים המיועדים לעבודה בסביבות חמות. באדיבות  3D Systems
 
 
 
 
לדברי צינר, הפתרונות של  D3 Systems מסייעים לחברות לתכנן וליצור מוצרים חדשים ומשופרים ולעתים גם יעילים יותר. ״כשמבינים את הצורך והיישום, קל להגיע לפתרון שתפור על צרכי הלקוח. השילוב של מומחיות במדע חומרים, הנדסת יישומים, טכנולוגיית הדפסת תלת מימד ותוכנה, מאפשרים לנו לספק לשוק הישראלי היצרני פתרונות שתמיד ישמרו על המרווח בינם לבין המתחרים בשוק״.