טוליפ מרחיבה פעילות בתחום האינטרנט של הדברים התעשייתיים

מאת אבישג אשר       פורסם: 9.3.2019
חברת הסטארט-אפ הישראלית טוליפ (Tulip), שמפתחת פלטפורמה לשילוב Industrial IoT (IIoT) ואנליטיקה של תהליכי ייצור בחברות תעשייתיות, ממשיכה בתנופת גיוס הון והתרחבות. החברה הודיעה כעת על גיוס 18.4 מיליון דולר מקרנות הון סיכון. עד כה גייסה החברה אז הקמתו גייס החברה 32 מיליון דולר. 
חברת Tulip הוקמה ב-2014 על ידי ד"ר נתן לינדר, בוגר תוכנית היזמות Zell בבינתחומי בהרצליה ואוניברסיטת MIT, ומי שהיה בין מייסדי חברת הענק למדפסות תלת-ממד Formlabs. טוליפ צומחת בקצב של 400% בשנה האחרונה ומעניקה שירות ללקוחות ב-14 מדינות.

החברה פיתחה פלטפורמה לתעשיינים שמאפשרת לבנות אפליקציות ייצור דיגיטליות המשלבות נתונים מהמפעלים, מחיישנים וממכונות, לחבר בין מכונות וחיישנים ולקבל ייצוג ויזואלי של הייצור באמצעות אנליטיקה בזמן אמת, שמאפשרת לייעל בזמן אמת את הייצור. מפעלי תעשייה משתמשים בפלטפורמה כדי ליצור הוראות עבודה אינטראקטיביות, לאסוף נתונים בצורה אוטומטית, ולבצע בקרת איכות, בדיקות ביקורת, ניטור מכונות והדרכה.

כך למשל, אחד הלקוחות של טוליפ – חברת Jabil – הצליחה בארבעת השבועות הראשונים להפעלת הפלטפורמה להעלות את היקף הייצור ביותר מ-10% ולהפחית את בעיות האיכות בפס הייצור ב-60%. רוני קובט, מייסד שותף ב-Tulip, אמר אחרי גיוס ההון הקודם: “עולם התוכנה התעשייתי צריך להתפתח לשלב הבא. התוכנות הקיימות היום במפעלים מזניחות את הצד האנושי של הייצור ולכן שיעורי האימוץ שלהן נמוכים. חוסר יכולתם של הפתרונות הקיימים לתת מענה לצרכים של אנשים ברצפת הייצור גורם להתרבות של זרמי עבודה מבוססי נייר בתור הבסיס העיקרי לפעולות הייצור. המטרה של טוליפ היא לשנות את כל זה באמצעות הפלטפורמה שלנו המקלה על היצרנים לחבר בין תהליכי העבודה במפעל, המכונות, ומערכות ה-IT, באמצעות אפליקציות ייצור גמישות הפועלות בשירות עצמי”.
מערכת טוליפ בפעולה במפעל ג'אביל.                                                                                                   צילום: יח"צ