טכנולוגיה בריטית תסייע ליצרנית אופניים אוסטרלית לייצר חלקים מותאמים אישית 

מאת יחיאל ינאי       פורסם: 27.10.2019
יצרנית האופניים מאוסטרליה Bastion Cycles רכשה מדפסת תלת מימד לייצור תוספים בבריטניה Renishaw. החברה קיבלה בעבר שירותי הדפסת תלת מימד מתכתיים לפיתוח חלקי אופניים בהתאמה אישית עבור לקוחותיה, אך כעת החליטה לקחת שליטה מלאה על תהליך הייצור שלה על ידי רכישת המדפסת. "ייצור תוספות הוא הסוד להתאמה אישית וביצועים של האופניים שלנו," הסביר בן שולץ, מנכ"ל חברת Bastion Cycles.
Bastion Cycles נוסדה בשנת 2014 ומנסה אופני כביש בעלי ביצועים גבוהים, שפותחה באמצעות רכיבי טיטניום. החזון התמקד ברתימת היתרונות של ייצור תוספים לבניית מסגרות אופניים הניתנות להתאמה אישית, לעומת עיבוד CNC, המגביל את הגמישות. באופן ספציפי, האופניים משתמשים בעיצוב מודולרי של תילי טיטניום מודפסים בתלת מימד יחד עם צינורות סיבי פחמן.
"הרעיון היה  להפוך את המסגרות לחזקות, קלות אסתטיות מספיק כדי למכור במחיר שהשוק היה מקבל, לקח הרבה עבודה ומומחיות," העיר מהנדס החברה ג'יימס וולקוק. בעזרת ייצור תוספים, המסגרת מקבלת רכיב קשיחות גבוה יחסית למשקל. "מאז שהתקנו את המדפסת, המכונה שלנו פועלת שבעה ימים בשבוע עם בעיה מזערית אחת בלבד, הוסיף.

הדפסת תלת ממד של Renishaw סייעה למספר יצרני האופניים להגדיל את המחזורים שלהם לאורך השנים. בשנת 2013, החברה הצטרפה לשיתוף פעולה עם אמפייר סייקלס כדי ליצור את מה שהיה מסגרת האופניים הראשונה המודפסת בתלת מימד מסוג טיטניום בתלת מימד .

בתחילת 2019, Renishaw שיתפה פעולה עם מותג האופניים ההרים החדש Atherton Bikes כדי לייצר מסגרות טיטניום באמצעות מדפסת ה- RenAM 500Q 3D שלה. 
מסגרת אופני טיטניום לבנה. צילום באמצעות רנישאו