טכנולוגיה מתקדמת במפעל סטיל רולינג החדש במגדל העמק 

מאת אבישג אשר       פורסם: 24.4.2018
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן וראש העיר מגדל העמק אלי ברדה, חנכו את מפעל סטיל רולינג קורפורשיין, שהוקם באזור התעשייה שגיא 2000. החברה, העוסקת בייצור אלמנטים מבודדים ומתועשים לענף הבנייה, מציינת בימים אלה 40 שנה להיווסדה. כעת עברה החברה למפעל החדש, שבו הוקם קו אירופאי חדשני מהסדרה המובילה בעולם לייצור פאנלים מבודדים בתהליך רציף ובהזרקה בלחץ גבוה. במפעל החדש יועסקו כ-100 עובדים.

משרד הכלכלה, באמצעות הרשות להשקעות, אישר בחמש השנים האחרונות השקעות במגדל העמק בהיקף למעלה מ-75 מיליון שקל, שמינפו השקעות בהיקף של למעלה מ-256 מיליון שקל וייצרו 523 משרות חדשות. בשנת 2017 כולל הרבעון הראשון של 2018, נעשתה השקעה של למעלה מ-43 מיליון שקל עם מינוף השקעות של למעלה מ-120 מיליון שקל, שייצרו 138 משרות חדשות.
ברדה הודה לשר הכלכלה על תמיכתו בשמירה על מעמדה של מגדל העמק כאזור עדיפות לאומית בתעשייה, כעיר תעשיית היי-טק וכמוקד תעסוקה אזורי: "אנו שמחים לחנוך איתו עוד מפעל חדש, שהינו חלק מסדרה של מפעלים שעתידים לקום בקרוב באזור בתעשייה, להוסיף מקומות תעסוקה ולשמור על אחוז האבטלה הנמוך".

מגדל העמק נחשבת למוקד תעסוקה אזורי עם שלושה אזורי תעשייה וקריית היי-טק משגשגת בהם פעילים כ-60 מפעלים ומועסקים כ-10 אלפים עובדים המציבים את העיר עם אחוז אבטלה מהנמוכים בגליל עמקים.

במהלך הסיור חנכו השר כהן וראש העיר כיכר חדשה ושם חדש לאזור התעשייה הדרומי בעיר – "מעלה מיכאל" על שם מיכאל פיש ז"ל, מייסד מפעל האמה, הראשון באזור התעשייה. מיכאל ובלה פיש, זוג ניצולי שואה, היו מחלוצי התעשייה במגדל העמק. שאיפתם הייתה לתרום לפיתוח הישוב שנוסד בשנת 1953 כמעברה, והיה אז עיירת פיתוח בראשית דרכה, והם חרתו על דגם העסקת עולים חדשים מתושבי העיר בלבד, בכדי לסייע בקליטתם בארץ. כיום, חברת האמה הינה חברה בינלאומית המתמחה בפיתוח וביצור של מוצרי טקסטיל ובידוד של מוצרי טקסטיל ובידוד. מערך המוצרים המתקדם של החברה משווק למספר רב של מדינות בכל רחבי העולם, ומשרת את המותגים והיצרנים הבינלאומיים המובילים.
מתניעים את מפעל סטיל רולינד במגדל העמק                                              צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשייה