טכנולוגיה ראשונה בישראל ובעולם להדפסה תלת-ממדית של אבי טיפוס פונקציונאליים בצבע מלא

מאת יחיאל ינאי פורסם: 18.8.2019
חברת Systematics חשפה את הפתרון הראשון  והיחיד בישראל ובעולם להדפסה בתלת-ממד של אבי טיפוס פונקציונליים וחלקים סופיים בצבע מלא באמצעות מדפסת התלת-ממד HP JET FUSION 580. הטכנולוגיה החדשה רלוונטית בתחומי ייצור שונים, ובכלל זה בתעשיית הרכב, ובתעשיית הרפואה.
לקראת חשיפתה של טכנולוגיית ההדפסה החדשה נערכה תחרות של תכנון והדפסה בתלת-ממד של מתקן לקפסולות קפה בשיתוף "קפה לנדוור". לתחרות הוגשו 24 מודלים מעוצבים ויצירתיים במיוחד.


ב Systematics מדגישים, שהדפסה בצבע מוסיפה רובד של מידע נוסף על גבי החלקים ומאפשרת לצרכנים להבין את מטרת המוצר. מדפסת HP JET FUSION 580 המדפיסה בצבע, מאפשרת בפעם הראשונה ייצור דגמים פונקציונליים בצבע מלא. טכנולוגיית ה- JET FUSION מתגברת על המגבלות הקיימות בטכנולוגיות הדפסה אחרות, בעיקר בתחום חוזק החלקים, עלויות וקלות שימוש.

בעזרת חומרים תרמופלסטיים הנדסיים (HP PA12), החלקים המודפסים של HP JET FUSION 580 מוכנים לפונקציונליות מלאה ומאפשרים הדפסה של חלקים גדולים וחזקים, כמו גם חלקים קטנים ועדינים ברזולוציה גבוהה תוך שמירה על פרטי העיצוב העדינים.
 
המדפסת מיועדת לשימוש בצוותי פיתוח בתעשיות שונות, לייצור בסדרות קטנות ובינוניות של חלקים ומוצרים, למעצבי מוצר, עיצוב ואומנות.