טכנולוגיית הדפסה בתלת-ממד ישראלית מגיעה לסין

מאת אבישג אשר       פורסם: 10.7.2018
יצרנית מדפסות התלת-ממד הישראלית ננו דיימנשן הודיעה על כניסה לשוק הסיני. החברה חתמה על הסכם לשותפות אסטרטגית עם קבוצת AURORA, בעלת המניות העיקרית של חברת
(GIT (General Integration Technology
, ספקית של תוכנות תלת-ממד ומפיצה של מדפסות תלת-ממד בסין. 
אורורה, שתשווק ותמכור ללקוחות בסין את מדפסת התלת-ממד שפותחה בחברה DragonFly
2020 Pro
, רכשה בנוסף מננו דיימנשן מדפסת שנייה מסוג זה. המדפסות יוצגו במרכז התצוגה של החברה בטאיצ'ונג, טאיוואן. מחיר כל מדפסת מוערך בכ-200 אלף דולר.
השותפות החדשה מרחיבה את הכיסוי הגיאוגרפי של ננו דיימנשן באסיה-פסיפיק. כיום יש לחברה נוכחות בהונג קונג, דרום קוריאה, סינגפור וטיוואן. בהתאם למחקר שוק מינואר 2018 של IDC Corporation שוק הדפסת התלת ממד בסין הינו המוביל באסיה וגדל במהירות. שוק הדפסת התלת ממד בסין נהנה מתמיכה ממשלתית ומהשקעות טכנולוגיות הן על ידי גורמים תעשייתים והן על ידי צרכנים פרטיים.

"סין הינה אחד מהשווקים הגדולים והחשובים בעולם בייצור ותכנון אלקטרוניקה, וביסוס הנוכחות בשוק הינה מהותית עבור ננו דיימנשן", ציין עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "לאורורה יש ניסיון תפעולי בתחום הייצור, ובאמצעות המשאבים הנרחבים שלה והרשת הייחודית של 1,500 משרדים ו- 300,000 לקוחות, לרבות מעל 3,000 לקוחות בתחום האלקטרוניקה, אנו מאמינים כי היא יכולה לספק לנו גישה מהירה לשוק על מנת למצות את הפוטנציאל המלא של ה-DragonFly 2020 Pro בסין. אנו מצפים להתפתח בשוק הסיני יחד עם הנוכחות המשמעותית של אורורה".

"זוהי אבן דרך משמעותית עבור המשרד שלנו בהונג קונג שהוקם לאחרונה. אנו גאים לשתף פעולה עם אורורה כמפיץ המוביל שלנו בסין", ציין גלעד רשף, דירקטור מכירות בהונג קונג של ננו דיימנשן. השותפות בתחום הדפסת תלת מימד של אלקטרוניקה סוללת את הדרך לשווקים ויישומים חדשים"
"יכולתנו לספק ללקוחות פתרונות הדפסת תלת ממד חדשניים, עדכניים ובאיכות גבוהה, הינה משמעותית עבור הצלחתנו. שותפות אסטרטגית זו עם ננו דיימנשן עוזרת לנו להרחיב את הצעתנו ללקוחות ותוכל לכלול כעת יכולות הדפסת תלת מימד של אלקטרוניקה", ציין דניאל צ'י, שותף כללי ומנהל של חטיבת התלת מימד בקבוצת AURORA.