יצא ספר החדשנות של ישראל במהדורה דיגיטלית

מאת אבישג אשר       פורסם: 7.8.2018
ספר החדשנות של ישראל, שהפיקו משרד הכלכלה והרשות לחדשנות, ובו המצאות התעשייה הישראלית ששינו את העולם, זמין מעתה לכלל הציבור באופן דיגיטלי. הספר הערוך בעברית ואנגלית מאגד את 100 המוצרים, המייצגים את מיטב החדשנות הטכנולוגית הישראלית, אשר חוללו שינויים מהותיים בשוק העולמי.

לפני החזרה לבית הספר או סתם בחופשה, אם אתם רוצים לדעת מי המציא את עגבניית השרי, מי אחראי על פיתוח הסטנט ללב, או איך זה שהמגבונים הלחים הומצאו בישראל? מוזמנים לקרוא מהיום בספר החדשנות הישראלי הנגיש בקובץ דיגיטלי לציבור הרחב.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר: "לאורך שנות קיומה הגיעה מדינת ישראל להישגים ייחודיים ומצוינות יוצאת דופן, ובזכות ההכרה בחשיבות המחקר, הפיתוח, החדשנות ובעיקר ההון האנושי, הפכנו למעיין נובע של יצירתיות וחדשנות ולחממה טכנולוגית המהווה השראה לעולם כולו והרבה גאווה לאומית לכולנו".
הספר מייצג 70 שנה של עשייה ויזמות טכנולוגית ישראלית. המוצרים הכלולים בספר זה נבחרו מתוך רשימה ארוכה של המצאות ממגוון ענפים ותחומי תעשייה, אשר פותחו ונוצרו לאורך שנות קיומה של המדינה. המצאות כגון דוד השמש, הטפטפות, התפלת מים, הדפוס הדיגיטלי, הדיסק און קי, תוכנות המסרים המידיים, הדלקן, תרופת הקופקסון, הסטנט, כיפת ברזל, טיל החץ ועוד ועוד, טכנולוגיות תעשייתיות שהיוו ועדיין מהוות פריצת דרך של ממש והשראה לעולם כולו.

הספר הופק על ידי משרד הכלכלה ורשות החדשנות ונערך על ידי מיכל רייספלד, מנהלת אגף השיווק והדוברות של רשות החדשנות. הוא כתוב בעברית, באנגלית ובמהדורה בסינית, שהוענקה לג'ק מא, מייסד ובעלים של קבוצת עליבאבא, במהלך ביקורו בישראל.

הספר נחשף לראשונה במהלך סיור שערך שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן במפעל סודהסטרים, מפעל שגם הוא מצוי בספר החדשנות הישראלית. סודהסטרים השיקה ליום העצמאות סדרה של בקבוקים עם דמויות של ראשי ממשלה. מנכ"ל המפעל, דניאל בירנבוים, אמר בסיור שדגל ישראל עם סימון בולט "תוצרת ישראל" מתנוסס על לא פחות מ־50 מיליון מוצרים היוצאים מהמפעל מדי שנה.

השר אלי כהן הוסיף: "אני גאה לשתף את הציבור במגוון הרחב של ההמצאות, החידושים והטכנולוגיות שההון האנושי הייחודי של ישראל הביא לעולם. לאורך שנות קיומה הגיעה ישראל להישגים ייחודיים ומצוינות יוצאת דופן גם בהשוואה למדינות גדולות, חזקות ומתקדמות".