ישראל הצטרפה לפורום של מדינות, כולל ארה"ב, סין, יפן והודו, שמטרתו לקדם שינויים רגולטוריים הנדרשים לאימוץ טכנולוגיות חדשניות בתעשייה. ההשתתפות בפורום הבינלאומי "מרכז המהפכה התעשייתית הרביעית" C4IR)) יסייע לישראל למנף את שילובן של טכנולוגיות חדשניות בתעשייה הישראלית בתחומים שונים, כולל תחבורה חכמה, בריאות ורפואה, חקלאות ומזון. 

ישראל הצטרפה ל"מהפכה התעשייתית הרביעית"

מאת יחיאל ינאי    פורסם: 13.7.2019
רשות החדשנות הישראלית תייצג את ישראל, ותצטרף לרשת של מדינות, כולל ארה"ב, סין, יפן והודו, כדי לקדם שינויים רגולטוריים הנדרשים לאימוץ טכנולוגיות חדשניות
רשות החדשנות הישראלית תייצג את ישראל ב- C4IR. יו"ר מועצת המנהלים של רשות החדשנות הישראלית והמדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה,  ד"ר עמי אפלבאום, חתם בשם ישראל על ההצטרפות.
הפורום הכלכלי העולמי  (WEF) הוא שהקים את C4IR כדי ליצור רשת בינלאומית של רשויות רגולטוריות. משלחת של בכירים מישראל, בראשות מנכ"ל רשות החדשנות הישראלית, אהרן אהרון, השתתפה בוועידת WEF שנערכה בסין ודנה בהפעלת הרשת C4IR.
 
מנכ"ל הפורום הכלכלי העולמי וראש C4IR, מוראט סונמז, אמר: "אנו נרגשים מאוד לקבל את ישראל כחברה החדשה ברשת C4IR. ישראל כבר הוכיחה עצמה כמובילה עולמית בתחום החדשנות הטכנולוגית. כחלק מרשת ה- C4IR, היא תרחיב את מנהיגותה בתחום טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, כלי רכב אוטונומיים ורפואה".
 
לדברי מנכ"ל רשות החדשנות הישראלית אהרן אהרון, "רשות החדשנות תבצע שתי משימות עיקריות באמצעות פעילותה בתחום הרגולציה הטכנולוגית ושיתוף פעולה בינלאומי. נקדם את הרגולציה הישראלית לתמוך בהטמעת החידושים הטכנולוגיים במשק הישראלי וניצור הזדמנות חדשות לתעשייה".
מקור:רשות החדשנות